Вихід на пенсію без трудового стажу – що пропонує держава українцям

22:29, 21 грудня 2024
У 2025 році соціальна пенсія для українців без трудового стажу може зрости до 3000 грн.
Вихід на пенсію без трудового стажу – що пропонує держава українцям
Фото: НСН
Слідкуйте за актуальними новинами у соцмережах SUD.UA

Для виходу на пенсію за віком в Україні громадяни повинні мати щонайменше 15 років страхового стажу. Якщо цього немає, вони можуть розраховувати на соціальну пенсію або державну допомогу.

Як повідомляє «24 Канал», для призначення пенсії українці повинні не лише досягти 60 років, але й мати відповідний трудовий стаж. Ті, хто працював неофіційно або не має потрібного стажу, можуть отримати соціальну пенсію.

Згідно з чинним законодавством, соціальна пенсія надається тим, хто досяг пенсійного віку, але не має необхідного стажу. Її розмір наразі дорівнює прожитковому мінімуму для осіб, що втратили працездатність, що становить 2093 гривні. Однак у 2025 році ця сума може зрости до 2500–3000 гривень в залежності від економічної ситуації та рівня інфляції.

Крім того, громадяни, які не мають трудового стажу та додаткових джерел доходу, можуть звернутися до органів соцзахисту для отримання допомоги малозабезпеченим. Розмір цієї допомоги визначається індивідуально та залежить від сукупного доходу родини. Водночас соціальна пенсія не залежить від зарплати чи внесків до Пенсійного фонду.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал t.me/sudua та на Google Новини SUD.UA, а також на наш VIBER, сторінку у Facebook та в Instagram, щоб бути в курсі найважливіших подій.

XX з’їзд суддів України – онлайн-трансляція – день перший
Telegram канал Sud.ua
XX з’їзд суддів України – онлайн-трансляція – день перший
Головне про суд
Сьогодні день народження святкують
  • Олександр Шевченко
    Олександр Шевченко
    суддя Харківського окружного адміністративного суду
  • Тетяна Гордієнко
    Тетяна Гордієнко
    суддя Миколаївського окружного адміністративного суду
  • Євген Марич
    Євген Марич
    суддя Миколаївського окружного адміністративного суду