Поки в одних галузях працівники втрачають роботу через розвиток штучного інтелекту, в інших — навпаки: попит зростає. Один із найяскравіших прикладів — техніки з обслуговування систем опалення, вентиляції та кондиціювання повітря (HVAC). Про це повідомляє Think Stewartville.
У США ця сфера переживає справжній бум, і все вказує на те, що це лише початок.
Подібні тенденції спостерігаються в Європі, зокрема у Франції. У деяких країнах лише починають масово встановлювати кліматичні системи.
У той час як офісні працівники, оператори, копірайтери й навіть програмісти вже стикаються з конкуренцією з боку штучного інтелекту, HVAC-фахівці можуть бути спокійні: їхню роботу неможливо виконати дистанційно або «написати кодом». Це фізична, технічна, практична праця, яка вимагає людського підходу, досвіду, швидкого вирішення проблем і роботи на місці.
Для того, щоб увійти в професію, не треба чотири роки навчання в університеті. Багато хто проходить сертифікаційний курс за кілька місяців і відразу йде на практику.
Що ж стосується оплати праці, то монтажники систем клімат-контролю заробляють непогані гроші - конкретні суми залежать від країни чи навіть міста, але завжди це вище середнього рівня.
Чому попит зростає
Клімат змінюється. Літо стає спекотнішим, зими — непередбачуваними. Люди хочуть комфорт у будь-яку пору року.
Зростання цін на енергію. Всі прагнуть перейти на енергоефективні системи, а для цього потрібні фахівці.
Новобудови. Нове житло й бізнес-приміщення потребують установки кліматичних систем.
Ремонт старих будинків. У старих будівлях потрібна заміна обладнання, і це постійна робота для техніків.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал t.me/sudua та на Google Новини SUD.UA, а також на наш VIBER, сторінку у Facebook та в Instagram, щоб бути в курсі найважливіших подій.