У своєму вечірньому зверненні від 17 липня Володимир Зеленський повідомив, що доручив Денису Шмигалю почати процес конкурсу на нового директора Національного антикорупційного бюро України.
Нагадаємо, що 16 квітня 2022 року сплив 7-річний строк повноважень Артема Ситника.
Відтоді обов'язки очільника НАБУ, до обрання нового директора, виконує перший заступник директора НАБУ Гізо Углава.
«Строк повноважень попереднього керівника завершився. І має відбутися конкурсна процедура для відбору нового очільника НАБУ. Доручив Прем’єр-міністру України активізувати процес запуску відповідного конкурсу.
Я знаю, що працівники антикорупційної інфраструктури і в цей час, і в таких умовах виконують свої обов’язки. Більше того, вони беруть участь і в обороні нашої держави. Зокрема, сім працівників НАБУ були відзначені державними нагородами після 24 лютого.
Однак повний функціонал будь-якого державного органу може використовуватися тільки тоді, коли є ефективний керівник. Отже, цей конкурс також надзвичайно важливий», - сказав Зеленський.
Як можна розблокувати конкурс
Наразі існує два шляхи для початку конкурсу. Перший - внесення змін до розпорядження Кабміну від 15 лютого. Другий - завершення роботи конкурсної комісії на керівника САП.
Так, 15 лютого 2022 на позачерговому засіданні Кабінету Міністрів було ухвалено рішення про затвердження складу комісії з проведення конкурсу на зайняття посади Директора Національного антикорупційного бюро (НАБУ).
Комісія складатиметься із шести осіб. До складу комісії увійшли:
перший проректор Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого Микола Кучерявенко,
Завідувач кафедри кримінального процесу Академії адвокатури України Кирило Легких,
Адвокат Олексій Савчук, делегований Дніпропетровським НУ ім. Олеся Гончара.
Повілас Малакаускас – екс-директор Служби (спецрозслідування (правоохоронний антикорупційний орган) у Литві) та екс-директор Департаменту держбезпеки Литви.
Карен А. Грінавей – була агентом та керівником слідчих груп ФБР.
Драго Кос – член конкурсної комісії із САП, голова робочої групи в OECD. У 2003-2011 роках очолював Групу держав у боротьбі з корупцією (GRECO), створену Радою Європи.
Проте є один важливий нюанс.
Так, у розпорядженні КМУ №148-р – яким затверджено склад – прописується, що повноваження Драго Коса починаються наступного дня після виходу зі складу конкурсної комісії з відбору Спеціалізованого антикорупційного прокурора.
Комісія із САП може завершити роботу вже незабаром, 19 липня, якщо оголосить офіційного переможця (разом з тим, як ми писали, є питання стосовно того, хто має призначати керівника САП в умовах відсутності Генерального прокурора).
Якщо цього не відбудеться, «доручення» Денису Шмигалю, вочевидь, означає внесення змін до розпорядження.
Автор: Наталя Мамченко
Підписуйтесь на наш telegram-канал t.me/sudua та на Youtube Право ТВ, а також на нашу сторінку у Facebook та в Instagram, щоб бути в курсі найважливіших подій.