Комітет рекомендує Раді заборонити «вибивати» борги з військових на час воєнного стану та три місяці після його завершення

12:37, 25 липня 2022
Пропонується заборонити «вибивання» боргів за кредитами з військовослужбовців Збройних Сил України, інших утворених відповідно до законів України військових формувань та правоохоронних органів спеціального призначення, Державної спеціальної служби транспорту, Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України, які проходять військову службу на території України на час воєнного стану та протягом дев’яноста днів після його скасування.
Комітет рекомендує Раді заборонити «вибивати» борги з військових на час воєнного стану та три місяці після його завершення
Слідкуйте за актуальними новинами у соцмережах SUD.UA

Комітет Верховної Ради з питань податкової та митної політики рекомендує Верховній раді схвалити у другому читанні та в цілому законопроєкт №7414 про внесення змін до Закону України "Про споживче кредитування" щодо врегулювання простроченої заборгованості на період дії воєнного, надзвичайного стану, яким пропонується заборонити на час воєнного стану та протягом трьох місяців після його завершення  банкам, небанківським установам та колекторам стягувати з військових прострочені борги.

Законопроєктом пропонується заборонити стягувати банкам, небанківським установам та колекторам стягувати прострочені борги з:

а) військовослужбовців Збройних Сил України, інших утворених відповідно до законів України військових формувань та правоохоронних органів спеціального призначення, Державної спеціальної служби транспорту, Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України, які проходять військову службу на території України;

б) військовослужбовців, які стали особами з інвалідністю внаслідок захворювання, пов'язаного з проходженням військової служби, чи внаслідок захворювання після звільнення їх з військової служби, пов'язаного з проходженням військової служби;

в) членів сімей військовослужбовців, які загинули, померли чи пропали безвісти;

г) осіб, які перебувають у полоні, особи, з якими втрачено зв'язок, особи, зниклі безвісти.

У свою чергу військовослужбовці та представники інший військових формувань для активації мораторію мають повідомити про свою приналежність до військових формувань на електронну пошту кредитора. Кредитор після отримання такого повідомлення, згідно з проєктом має повідомити колекторську компанію чи інших юридичних осіб, які залучені до врегулювання заборгованості про факт приналежності боржника/боржників до військових.

За словами першого заступника голови комітету ВР з питань податкової та митної політики Ярослав Железняка, в разі підтримки сесійної зали закон діє на період дії воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування. У редакції першого читання мораторій пропонувався на час воєнного стану та півроку після його завершення.

Як повідомляла «Судово-юридична газета», Верховна Рада схвалила законопроєкт про мораторій на примусове стягнення боргів за комунальні послуги, однак Президент України Володимир Зеленський повернув його до парламенту зі своїми пропозиціями. Нещодавно парламентарі зареєстрували ще один законопроєкт, спрямований на впровадження на час воєнного стану мораторію на стягнення заборгованості з населення за житлово-комунальні послуги. 18 липня документ було схвалено у першому читанні.

Автор Ярослав Конощук

Підписуйтесь на наш telegram-канал t.me/sudua та на Youtube Право ТВ, а також на нашу сторінку у Facebook та в Instagram, щоб бути в курсі найважливіших подій. 

XX з’їзд суддів України – онлайн-трансляція – день перший
Telegram канал Sud.ua
XX з’їзд суддів України – онлайн-трансляція – день перший
Головне про суд
Сьогодні день народження святкують
  • Інна Коваленко
    Інна Коваленко
    суддя Дніпровського районного суду міста Києва