Уряд змінив порядок конкурсів з надання коштів на проекти громадських організацій

10:03, 2 серпня 2022
Кабмін вніс зміни до Порядку проведення конкурсу з визначення проектів, розроблених інститутами громадянського суспільства, для виконання яких надається фінансова підтримка.
Уряд змінив порядок конкурсів з надання коштів на проекти громадських організацій
Слідкуйте за актуальними новинами у соцмережах SUD.UA

Постановою Кабінету Міністрів від 29 липня №849 внесено зміни до Порядку проведення конкурсу з визначення програм (проектів, заходів), розроблених інститутами громадянського суспільства, для виконання (реалізації) яких надається фінансова підтримка, затвердженого постановою КМУ від 12 жовтня 2011 р. № 1049.

Нагадаємо, що у 2021 році Уряд передбачив запровадження електронної процедури проведення таких конкурсів з використанням програмного модуля Е-Конкурси онлайн-платформи взаємодії органів виконавчої влади з громадянами та інститутами громадянського суспільства (платформа ВзаємоДія – https://vzaemo.diia.gov.ua/).

Інститут громадянського суспільства у контексті Порядку - це громадські об’єднання та їх відокремлені підрозділи із статусом юридичної особи, творчі спілки, які згідно із законодавством та рішеннями органів місцевого самоврядування мають право на отримання фінансової підтримки за рахунок бюджетних коштів.

Отже, 29 липня Порядок доповнено пунктом 32 такого змісту:

На період введення воєнного стану в Україні або в окремих її місцевостях та протягом 9 місяців після його припинення або скасування встановлюється така процедура організації та проведення конкурсу.

Організатор конкурсу оголошує конкурс протягом 30 календарних днів після затвердження державного (місцевого) бюджету на відповідний бюджетний період. При цьому строк приймання конкурсних пропозицій не повинен становити менше ніж 20 днів з дня оголошення проведення конкурсу.

Пріоритетні завдання повинні бути спрямовані на розв’язання  проблем, актуальних під час воєнного стану. Організатор конкурсу може визначити обмежену кількість пріоритетних завдань.

Перелік видів діяльності, що можуть бути підтримані організатором конкурсу, повинні відповідати вимогам правового режиму воєнного стану.

В описі програми (проекту, заходу), який інститут громадянського суспільства подає у складі конкурсної пропозиції, обов’язково повинна бути зазначена інформація щодо:

  • забезпечення виконання (реалізації) програми (проекту, заходу) та досягнення очікуваних результатів у разі зміни безпекової ситуації в умовах воєнного стану;
  • рівня забезпечення безпеки учасників програми (проекту, заходу) в умовах воєнного стану.

На першому етапі конкурсу під час індивідуального оцінювання конкурсних пропозицій на відповідність запланованих заходів пріоритетним завданням та загальнодержавним та/або місцевим програмам члени конкурсної комісії також враховують актуальність виконання (реалізації) програми (проекту, заходу) в умовах воєнного стану, можливості отримання конкретних результатів в умовах воєнного стану, рівень забезпечення безпеки учасників програми (проекту, заходу) та дотримання вимог правового режиму воєнного стану.

У разі визначення конкурсною комісією переможців конкурсу та обсягів бюджетних коштів для надання фінансової підтримки для виконання (реалізації) кожної програми (проекту, заходу) до введення воєнного стану в Україні або в окремих її місцевостях та/або зменшення обсягу бюджетних асигнувань на фінансову підтримку протягом бюджетного періоду організатор конкурсу переглядає рішення конкурсної комісії та визначає переможців конкурсу з урахуванням:

  • рейтингу конкурсних пропозицій;
  • спрямованості пріоритетних завдань на розв’язання проблем, актуальних під час воєнного стану;
  • відповідності видів діяльності вимогам правового режиму воєнного стану;
  • наявного обсягу бюджетних асигнувань на фінансову підтримку.

У разі письмової відмови переможця конкурсу від виконання (реалізації) програми (проекту, заходу), реалізації проекту не в повному обсязі організатор конкурсу приймає рішення про доцільність подальшого спрямування бюджетних коштів з урахуванням необхідності виконання пріоритетних завдань, актуальних під час воєнного стану, визначених на бюджетний період організатором конкурсу.

Якщо процедуру організації та проведення конкурсу розпочато до введення воєнного стану в Україні або в окремих її місцевостях та її неможливо завершити, організатор конкурсу може припинити таку процедуру без визначення переможців конкурсу.

Підписуйтесь на наш telegram-канал t.me/sudua та на Youtube Право ТВ, а також на нашу сторінку у Facebook та в Instagram, щоб бути в курсі найважливіших подій.

Автор: Наталя Мамченко

XX з’їзд суддів України – онлайн-трансляція – день перший
Telegram канал Sud.ua
XX з’їзд суддів України – онлайн-трансляція – день перший
Головне про суд
Сьогодні день народження святкують
  • Андрій Калараш
    Андрій Калараш
    суддя Касаційного цивільного суду у складі Верховного Суду
  • Дмитро Мальцев
    Дмитро Мальцев
    заступник голови Шевченківського районного суду міста Києва
  • Любов Хилько
    Любов Хилько
    голова Кіровоградського окружного адміністративного суду