16 серпня Верховна Рада ухвалила у першому читанні законопроект 6101 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення ефективності суб'єктів державного сектору економіки».
Законопроектом вносяться зміни до законодавства про державні акціонерні компанії, зокрема шляхом запровадження механізму погодження рішень щодо відчуження або передачі в оренду (найм) майна державних акціонерних товариств на конкурентних засадах; запровадження механізму відчуження або передачі в оренду (найм) майна державних акціонерних товариств, 100% акцій у статутному капіталі яких перебуває у державній власності, на конкурентних засадах через ЕТС (електронну торгову систему).
Пропонується:
У свою чергу, Мінфін у своїх зауваження звернув увагу, що встановлення визначення акціонерного товариства державної форми власності як такого, де державі належить тільки 100% акцій, може значно звузити організаційно-господарські повноваження держави як акціонера та власника корпоративних прав в акціонерних товариствах, в яких держава має вирішальний вплив на діяльність товариств, але при цьому частка держави менше 100%.
Також слід зазначити, що 18 серпня Володимир Зеленський підписав Закон 2465-IX про акціонерні товариства.
Відповідний законопроект 2493 було внесено ще у листопаді 2019 року.
Цей Закон набирає чинності з 1 січня 2023 року, крім положень щодо проведення електронних загальних зборів та функціонування авторизованої електронної системи, які набирають чинності з 1 січня 2024 року.
Визнається таким, що втратив чинність, Закон України «Про акціонерні товариства». Отже, законопроект 6101, який вносить зміни до закону, що втрачає чинність, може стати неактуальним.
Раніше «Судово-юридична газета» писала, що зміниться у Цивільному, Господарському кодексах, КПК та ГПК зі вступом в силу Закону 2465-IX про акціонерні товариства.
Підписуйтесь на наш telegram-канал t.me/sudua та на Twitter, а також на нашу сторінку у Facebook та в Instagram, щоб бути в курсі найважливіших подій.
Автор Наталя Мамченко