У Раді кажуть, що знайшли додаткові гроші для судів

12:38, 29 серпня 2022
Пропонується передбачити перерахування до державного бюджету застави, щодо якої протягом чотирьох років з дня набрання рішення суду законної сили не було ухвалено рішення про повернення підозрюваному, обвинуваченому.
У Раді кажуть, що знайшли додаткові гроші для судів
Фото: facebook.com/maslov.denys
Слідкуйте за актуальними новинами у соцмережах SUD.UA

Група народних депутатів з фракцій більшості та опозиції зареєстрували у Верховній Раді законопроєкт №7705 про внесення змін до статті 182 Кримінального процесуального кодексу України щодо можливості звернення в дохід держави застави, щодо якої слідчим суддею, судом не було вирішено питання про її повернення підозрюваному, обвинуваченому, заставодавцю, яким пропонується перераховувати заставу до державного бюджету, щодо якої не вирішено питання про повернення її підозрюваному чи обвинуваченому.

Як зазначається у пояснювальній записці, на даний час положеннями Кримінального процесуального кодексу України не врегульовано питання щодо застави, яка не була звернена в дохід держави та не повернена підозрюваному, обвинуваченому, заставодавцю після припинення дії цього запобіжного заходу у зв’язку з відсутністю заяви зазначених осіб про її повернення. Ініціатива спрямована на врегулювання цього питання, а також на пошук додаткового джерела коштів для фінансування судів.

Законопроєктом пропонується внести зміни до статті 182 Кримінального процесуального кодексу та зазначити, що  застава щодо якої слідчим суддею, судом не вирішено питання про її повернення підозрюваному, обвинуваченому, заставодавцю протягом чотирьох років з дня набрання законної сили ухвалою слідчого судді, суду про зміну або скасування запобіжного заходу у вигляді застави, ухвалою суду про закриття кримінального провадження, вироку суду, звертається в дохід держави.

Згідно з проєктом, у такому разі звернення застави в дохід держави здійснюється на підставі ухвали слідчого судді, суду, що постановляється згідно з правилами цього Кодексу, за власною ініціативою без участі підозрюваного, обвинуваченого, заставодавця.

На думку авторів, схвалення ініціативи, зокрема, сприятиме «наповненню дохідної частини Державного бюджету України коштами на забезпечення ефективного функціонування судової системи».

Як повідомляла «Судово-юридична газета», 16 серпня низка судів заявила про припинення відправки поштової кореспонденції через недостатнє фінансування. Разом з тим заступник міністра фінансів Роман Єрмоличев заявив, що у 2023 році фінансування судів, ймовірно, запезбечуватиме лише критичні потреби судової влади.

Підписуйтесь на наш telegram-канал t.me/sudua та на Twitter, а також на нашу сторінку у Facebook та в Instagram, щоб бути в курсі найважливіших подій.

Автор Ярослав Конощук

XX з’їзд суддів України – онлайн-трансляція – день перший
Telegram канал Sud.ua
XX з’їзд суддів України – онлайн-трансляція – день перший
Головне про суд
Сьогодні день народження святкують
  • Інна Коваленко
    Інна Коваленко
    суддя Дніпровського районного суду міста Києва