ЄС закликав Україну терміново ратифікувати Римський статут Міжнародного кримінального суду

09:33, 6 вересня 2022
ЄС нагадав про зобов'язання України щодо ратифікації Римського статуту Міжнародного кримінального суду та закликав Україну терміново виконати це зобов’язання.
ЄС закликав Україну терміново ратифікувати Римський статут Міжнародного кримінального суду
Слідкуйте за актуальними новинами у соцмережах SUD.UA

На засіданні Ради асоціації Україна-ЄС 5 вересня в Брюсселі обговорили прогрес у виконанні Угоди про асоціацію та поточний стан співпраці між Україною та ЄС. Раніше віце-прем’єр Ольга Стефанішина розповідала, що буде підніматися і питання щодо початку переговорів про вступ України до ЄС.

Як випливає із прес-релізу за результатами Ради, перед Україною поставлено кілька питань, серед яких ратифікація Римського статуту.

«ЄС наголосив на своїй рішучій відданості підтримці інтенсивної роботи прокурора Міжнародного кримінального суду та Генерального прокурора України у цьому відношенні та наголосив на незмінній фінансовій підтримці та підтримці в розбудові інституційної спроможності цих зусиль.

Україна вважає, що її пропозиція щодо створення спеціального міжнародного кримінального трибуналу за злочин агресії проти України має бути додатково вивчена.

ЄС нагадав про зобов'язання України в рамках Угоди про асоціацію щодо ратифікації Римського статуту Міжнародного кримінального суду та закликав Україну терміново виконати це зобов’язання», - зазначається у документі за результатами зустрічі.

Високий представник ЄС Жозеп Боррель під час пресконференції за результатами засідання Ради асоціації Україна-ЄС також наголосив, що Україна має ратифікувати Римський статут Міжнародного кримінального суду, щоб повністю користуватися правами країни-учасниці.

«І, нарешті, Україна має все ще ратифікувати Римський статут, щоб повною мірою користуватися правами повного членства у Міжнародному кримінальному суді», - заявив Боррель.

Нагадаємо, що Україна підписала Римський статут ще 20 січня 2000 року, але так і не ратифікувала його, хоча після угоди про Асоціацію з ЄС у 2014 році ратифікація цього документа є одним із міжнародних зобов’язань України.

Раніше міністр юстиції Денис Малюська у коментарі Радіо Свобода заявив, що Римський статут, який лежить в основі роботи Міжнародного кримінального суду, Україна ратифікує після війни, тому що внаслідок внутрішніх проблем з комунікаціями в українських військових сформувалось хибна думка про цей документ, яку неможливо змінити в умовах воєнного стану.

«Навколо Римського статуту тривалий час була дивна комунікаційна кампанія, що нібито це «б’є по українським військовим, по добровольцям», що їх «почнуть заарештовувати за кордоном». Все це – інформація недостовірна, неправдива. Частину такої інформаційної кампанії проводять ті, хто не розбирається насправді, що таке Римський статут, а частину, – можливо, якимось чином росіяни», – вважає міністр юстиції.

Окрім того, за словами Малюськи, негайна ратифікація Україною Римського статуту «практично нічого для нас не змінить з точки зору юрисдикції», тому відтермінування ратифікації цього документа не є критичним.

Нагадаємо також, що народні депутати, серед яких і голова Комітету Верховної Ради України з питань правоохоронної діяльності Сергій Іонушас, зареєстрували законопроект «Про внесення змін до Кримінального процесуального кодексу України щодо удосконалення співробітництва з Міжнародним кримінальним судом при проведенні процесуальних дій на території України» 7728. Відповідно до нього Андрій Костін буде погоджувати порядок та перелік осіб Офісу Прокурора Міжнародного кримінального суду, які будуть проводити процесуальні дії на території України.

Автор: Наталя Мамченко

Підписуйтесь на наш telegram-канал t.me/sudua та на Twitter, а також на нашу сторінку у Facebook та в Instagram, щоб бути в курсі найважливіших подій.

XX з’їзд суддів України – онлайн-трансляція – день перший
Telegram канал Sud.ua
XX з’їзд суддів України – онлайн-трансляція – день перший
Головне про суд
Сьогодні день народження святкують
  • Сергій Воловик
    Сергій Воловик
    голова Сумського окружного адміністративного суду
  • Едуард Смілянець
    Едуард Смілянець
    суддя Сьомого апеляційного адміністративного суду