Кабмін пропонує дозволити наймати на роботу з 14 років без згоди батьків

16:20, 29 вересня 2022
Пропонується встановити, що навчання працівника на робочому місці за учнівським трудовим договором може поєднуватися з його навчанням у закладах освіти за дуальною формою здобуття освіти. Такий учнівський трудовий договір може бути укладено з особою не молодше чотирнадцяти років і без згоди батьків.
Кабмін пропонує дозволити наймати на роботу з 14 років без згоди батьків
Слідкуйте за актуальними новинами у соцмережах SUD.UA

Кабінет Міністрів пропонує спростити процедуру наймання на роботу неповнолітніх та дозволити працювати особам, які не молодші 14 років, без згоди батьків. Це передбачено проєктом Закону «Про працю», який подано на погодження до Державної регуляторної служби.

Стаття 25 законопроєкту передбачає, що роботодавець має право укласти з неповнолітнім учнівський трудовий договір - трудовий договір, який передбачає поєднання виконання працівником посадових, робочих обов’язків з навчанням на робочому місці.

Учнівський трудовий договір укладається на строк до 6 місяців. Водночас роботодавець має право повторного укладення учнівського трудового договору з тим самим працівником не раніше ніж через три роки після закінчення строку дії попереднього учнівського трудового договору. У іншому випадку повторно укладений учнівський трудовий договір вважається безстроковим.

Також передбачається, що навчання працівника на робочому місці за учнівським трудовим договором може поєднуватися з його навчанням у закладах освіти за дуальною формою здобуття освіти. Такий учнівський трудовий договір може бути укладено з особою не  молодше чотирнадцяти років.

«В такому випадку учнівський трудовий договір укладається на строк дії договору про навчання за дуальною формою здобуття освіти і може бути розірваний достроково у разі припинення договору про надання освітніх послуг», - зазначається у проєкті.

При цьому передбачається, що батьки неповнолітнього працівника або особи, які їх замінюють, а також відповідні органи державної влади чи органи місцевого самоврядування мають право вимагати припинення трудових відносин з неповнолітнім працівником, якщо їх продовження загрожує його здоров’ю або не відповідає його інтересам.

На обґрунтовану вимогу зазначених осіб роботодавець зобов’язаний припинити трудовий договір з неповнолітнім працівником.

Наразі згідно зі статтею 188 Кодексу законів про працю не допускається прийняття на роботу осіб молодше шістнадцяти років.

За згодою одного із батьків або особи, що його замінює, можуть, як виняток, прийматись на роботу особи, які досягли п'ятнадцяти років.

Для підготовки молоді до продуктивної праці допускається прийняття на роботу здобувачів освіти закладів загальної середньої, професійної (професійно-технічної), фахової передвищої чи вищої освіти, які здобувають у будь-якій формі початкову, базову середню чи профільну середню освіту для виконання легкої роботи, що не завдає шкоди здоров’ю і не порушує процесу навчання, у вільний від навчання час по досягненні ними чотирнадцятирічного віку за згодою одного з батьків або особи, що його замінює.

Як повідомляла «Судово-юридична газета», уряд подав на погодження до Державної регуляторної служби законопроєкт, який пропонує обмежити строк трудових договорів професійних спортсменів, театральних акторів, журналістів.

Автор: Ярослав Конощук

Підписуйтесь на наш telegram-канал t.me/sudua та на Twitter, а також на нашу сторінку у Facebook та в Instagram, щоб бути в курсі найважливіших подій.

XX з’їзд суддів України – онлайн-трансляція – день перший
Telegram канал Sud.ua
XX з’їзд суддів України – онлайн-трансляція – день перший
Головне про суд
Сьогодні день народження святкують
  • Олена Шуляк
    Олена Шуляк
    голова Комітету Верховної Ради України з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування
  • Ірина Фаловська
    Ірина Фаловська
    суддя Верховного Суду у Касаційному цивільному суді