Роботодавцям, які працевлаштують зареєстрованих «безробітних» зі стажем, компенсуватимуть ЄСВ

07:20, 18 жовтня 2022
Згідно з ухваленим законом, загальна тривалість виплати компенсації становить 12 місяців у разі працевлаштування безробітного щонайменше на 2 роки. Однак дозволяється за визначених умов працевлаштувати іншого безробітного без переривання виплат.
Роботодавцям, які працевлаштують зареєстрованих «безробітних» зі стажем, компенсуватимуть ЄСВ
Слідкуйте за актуальними новинами у соцмережах SUD.UA

Верховна Рада ухвалила у другому читанні та в цілому законопроєкт №6067 про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо реформування служби зайнятості, соціального страхування на випадок безробіття, сприяння продуктивній зайнятості населення, у тому числі молоді, та впровадження нових активних програм на ринку праці, який передбачає компенсацію роботодавцям в разі працевлаштування зареєстрованого безробітного, який перебуває на обліку у центрі зайнятості понад 6 місяців.

Ухваленим законопроєктом закон про зайнятість населення доповнено новою статтею 26-1 такого замісту:

1) Роботодавцю, що працевлаштовує особу, яка перебуває у статусі зареєстрованого безробітного понад шість місяців, за направленням центрів зайнятості строком не менше ніж на два роки компенсуються фактичні витрати у розмірі єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування за відповідну особу за місяць, за який він сплачений, але не більше подвійного розміру мінімального страхового внеску.

Зазначається, що загальна тривалість виплати компенсації становить 12 місяців.

2) Компенсація виплачується за рахунок коштів, передбачених у бюджеті Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття та Фонду соціального захисту осіб з інвалідністю (у разі працевлаштування особи з інвалідністю з числа зареєстрованих безробітних), у визначеному Кабінетом Міністрів України порядку.

3) При цьому  у разі звільнення працівника, за якого виплачувалася компенсація відповідно до частини першої цієї статті, до закінчення дворічного строку з підстав, передбачених пунктом 1 частини першої статті 36 (за угодою сторін) або пунктом 1 частини першої статті 40 (скорочення штату) Кодексу законів про працю України, сума виплачених коштів повертається в повному обсязі до бюджету Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття або Фонду соціального захисту осіб з інвалідністю залежно від джерела фінансування компенсації, крім випадку, коли на його робоче місце роботодавцем працевлаштовано іншого зареєстрованого безробітного за направленням центру зайнятості.

У разі, якщо на місце звільненого працівника працевлаштовано зареєстрованого безробітного з числа осіб, зазначених у частині першій цієї статті, виплата компенсації продовжується до закінчення встановленого строку збереження гарантій зайнятості з урахуванням положень частини другої цієї статті.

Для порівняння стаття 26 закону передбачає компенсації для роботодавців в разі працевлаштування окремих категорій осіб на нове робоче місце. Тепер пропонується доповнити перелік отримувачів компенсації від держави і роботодавців, що працевлаштовують безробітних «зі стажем»

Як повідомляла «Судово-юридична газета», Верховна Рада ухвалила закон, яким передбачено, що зареєстровані безробітні можуть залучатися до громадських робіт лише за їхньою згодою.

Автор: Ярослав Конощук

Підписуйтесь на наш telegram-канал t.me/sudua та на Twitter, а також на нашу сторінку у Facebook та в Instagram, щоб бути в курсі найважливіших подій.

XX з’їзд суддів України – онлайн-трансляція – день перший
Telegram канал Sud.ua
XX з’їзд суддів України – онлайн-трансляція – день перший
Головне про суд
Сьогодні день народження святкують
  • Наталія Сидор
    Наталія Сидор
    суддя Львівського окружного адміністративного суду