За неподання даних про кінцевих бенефіціарів підприємцям загрожує штраф до 51 тисячі: Рада готова ухвалити проект

11:14, 18 жовтня 2022
Пропонується встановити штраф до 51 тисячі гривень за неподання чи несвоєчасне подання державному реєстратору інформації щодо кінцевих беніфіціарів та низки інших даних.
За неподання даних про кінцевих бенефіціарів підприємцям загрожує штраф до 51 тисячі: Рада готова ухвалити проект
Слідкуйте за актуальними новинами у соцмережах SUD.UA

Комітет Верховної Ради з питань правоохоронної діяльності рекомендує Верховній Раді ухвалити у першому читанні законопроєкт №6321 про внесення змін до статті 166-11 Кодексу України про адміністративні правопорушення у зв'язку зі змінами в порядку подання державному реєстратору інформації про кінцевого бенефіціарного власника юридичної особи, яким пропонується запровадити штраф до 51 тисячі гривень за неподання чи несвоєчасне подання інформації, передбаченої законом України "Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення".

Законопроєктом пропонується внести зміни до Кодексу про адміністративні правопорушення та передбачити, що неподання або несвоєчасне подання державному реєстратору передбаченої Законом України "Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань", Законом України "Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення" інформації про кінцевого бенефіціарного власника юридичної особи або про його відсутність, або документів для підтвердження відомостей про кінцевого бенефіціарного власника юридичної особи – тягнуть за собою накладення штрафу на керівника юридичної особи або особу, уповноважену діяти від  імені юридичної особи (виконавчого органу), від однієї тисячі до трьох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

«Президент пропонує, аби адміністративна відповідальність застосовувалася за відмивання коштів», - зауважив міністр юстиції Денис Малюська.

У порівнянні з попередньою редакцією статті 166-11 додалася відповідальність за неподання інформації, передбаченої Законом України "Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення". До речі, у лютому комітет вже розглядав законопроект, проте рекомендував його відправити на повторне перше читання. Тепер ініціативу рекомендується підтримати в тій же редакції за основу.

Як повідомляла «Судово-юридична газета», Верховна Рада ухвалила закон про штрафи до 340 тисяч грн за неподання інформації про справжніх власників компанії.

Автор: Ярослав Конощук

Підписуйтесь на наш telegram-канал t.me/sudua та на Twitter, а також на нашу сторінку у Facebook та в Instagram, щоб бути в курсі найважливіших подій.

 

XX з’їзд суддів України – онлайн-трансляція – день перший
Telegram канал Sud.ua
XX з’їзд суддів України – онлайн-трансляція – день перший
Головне про суд
Сьогодні день народження святкують
  • Вікторія Мороз
    Вікторія Мороз
    суддя Хмельницького міськрайонного суду Хмельницької області
  • Герман Анісімов
    Герман Анісімов
    суддя Верховного Суду у Касаційному кримінальному суді
  • Світлана Дуляницька
    Світлана Дуляницька
    суддя Запорізького окружного адміністративного суду
  • Тетяна Шемета
    Тетяна Шемета
    суддя Вінницького апеляційного суду