Відбулося відкриття унікальної освітньої програми для суддів адміністративних судів «Стандарти міжнародного оподаткування: імплементація та застосування в Україні»

12:49, 21 жовтня 2022
Курс був створений за безпосередньої підтримки заступника Міністра фінансів Світлани Воробей, секретаря судової палати КАС ВС Раїси Ханової та судді КАС ВС Наталії Блажівської.
Відбулося відкриття унікальної освітньої програми для суддів адміністративних судів «Стандарти міжнародного оподаткування: імплементація та застосування в Україні»
Слідкуйте за актуальними новинами у соцмережах SUD.UA

21 жовтня 2022 року відбулося відкриття унікальної освітньої програми «Стандарти міжнародного оподаткування: імплементація та застосування в Україні».

Ця програма призначена саме для суддів адміністративних судів України та розроблена спільно міжнародними експертами OECР, експертами Міністерства фінансів України та Офісу підтримки реформ при Міністерстві фінансів України. Програма, яку було сьогодні відкрито, складається з регулярних сесій, запланованих на один рік, та розглядатиме актуальні міжнародні податкові теми, визначені Всеукраїнською асоціацією адміністративних суддів та представниками Верховного Суду.

Зазначений курс був створений за безпосередньої підтримки заступника Міністра фінансів України Світлани Воробей, секретаря судової палати з розгляду справ щодо податків, зборів та інших обов’язкових платежів, судді Касаційного адміністративного суду у складі Верховного Суду Раїси Ханової та судді Касаційного адміністративного суду у складі Верховного Суду Наталії Блажівської.

Так, спільними зусиллями міжнародних і національних експертів вперше створено можливість для представників судової гілки влади розвинути чи поглибити своє розуміння принципів міжнародного оподаткування та того, яким чином вони зможуть застосувати їх на практиці в різних ситуаціях. Особлива увага під час розробки курсу приділена аналізу підходів, прийнятих адміністративними судами в різних юрисдикціях, щоб продемонструвати їх тлумачення та застосування судовою гілкою влади.

Курс складається із п’яти модулів, кожен із яких містить роз’яснення фундаментальних принципів міжнародного оподаткування та того, як ці принципи відображені в податковому законодавстві України. Також він включає спеціальні модулі, що стосуються принципів застосування податкових угод, трансфертного ціноутворення, а також обміну інформації та підходів до усунення подвійного оподаткування.

Програма містить як концептуальні пояснення, так і практичні приклади, які були розглянуті вже під час першої сесії – зокрема, щоб надати пояснення відмінностей уникнення від сплати податків від законних механізмів податкового планування, а також пояснення того, яким чином суди в різних юрисдикціях розмежовують ці типи поведінки.

Учасників курсу привітали Голова Касаційного адміністративного суду у складі Верховного Суду - Михайло Смокович, президент Всеукраїнської асоціації адміністративних суддів - Олександр Пасенюк, секретар судової палати з розгляду справ щодо податків, зборів та інших обов’язкових платежів, суддя Касаційного адміністративного суду у складі Верховного Суду - Раїса Ханова, суддя КАС ВС, віце-президент Всеукраїнської асоціації адміністративних суддів Наталія Блажівська і директор Департаменту міжнародного оподаткування Міністерства фінансів України - Людмила Паламар, а також Заступник Голови підрозділу міжнародних відносин Центру Податкової політики та Адміністрування ОЕСР - Гаррі Тоніно.

Вони зазначили, що такий курс є унікальною подією для України, яка сприятиме правильному застосуванню міжнародних податкових стандартів.

Нижче наводимо програму.

Автор: Наталя Мамченко

Підписуйтесь на наш telegram-канал t.me/sudua та на Twitter, а також на нашу сторінку у Facebook та в Instagram, щоб бути в курсі найважливіших подій.

XX з’їзд суддів України – онлайн-трансляція – день перший
Telegram канал Sud.ua
XX з’їзд суддів України – онлайн-трансляція – день перший