У Верховній Раді 25 жовтня зареєстрували законопроект 8122-1 про внесення змін до Податкового кодексу України щодо вдосконалення порядку нарахування, утримання та сплати (перерахування) податку на доходи фізичних осіб до бюджету. Серед авторів голова податкового Комітету Ради Данило Гетманцев, Юлія Діденко та ін.
Навіщо вносять зміни
Як зазначають автори, сьогодні питання наповнення місцевих бюджетів є одним із найбільш актуальних для місцевих територіальних громад, враховуючи складну фінансово-економічну ситуацію. Основним бюджетоутворюючим джерелом податкових надходжень у структурі бюджетів місцевих громад є податок на доходи фізичних осіб. Однак норми Податкового кодексу не дають повною мірою забезпечити надходження до місцевих бюджетів податку на доходи фізичних осіб.
Так, окремі суб’єкти господарювання, які мають відокремлені підрозділи в різних територіальних громадах, сплачують податок на доходи фізичних осіб за основним місцем обліку, а не за місцем знаходження відокремлених підрозділів.
Від цього бюджети окремих територіальних громад втрачають значні кошти, що призводить до виникнення проблеми фінансування видатків місцевих бюджетів.
Також, зважаючи на зміни, які відбуваються в трудовому законодавстві стосовно запровадження нових форм праці, наприклад, надомної роботи, виникає необхідність внесення відповідних змін до Податкового кодексу України в частині перерахування податку на доходи фізичних осіб до бюджету.
Проектом Закону пропонується:
Зокрема, за новим визначенням, «відокремлені підрозділи у значенні, визначеному Цивільним кодексом України, а для розділу IV цього Кодексу – у визначенні Господарського кодексу України та/або структурні підрозділи юридичної особи, що мають визначені юридичною особою функції в господарській діяльності і входять до структури юридичної особи як організаційно відособлені від інших структурних підрозділів її частини, які фактично провадять діяльність за неосновним місцем обліку юридичної особи на території іншої територіальної громади, ніж територія територіальної громади, в якій знаходиться податкова адреса юридичної особи.
Відокремлені структурні підрозділи можуть створюватись у формі виробничих структурних підрозділів (виробництва, цехи, відділення, дільниці, бригади, бюро, лабораторії тощо) та функціональних структурних підрозділів апарату управління (управління, відділи, бюро, служби тощо)».
Нижче наводимо порівняльну таблицю.
Автор: Наталя Мамченко
Підписуйтесь на наш telegram-канал t.me/sudua та на Twitter, а також на нашу сторінку у Facebook та в Instagram, щоб бути в курсі найважливіших подій.