Дещо дивний інцидент довелося днями розглядати кваліфікаційно-дисциплінарному органу прокуратури.
До дисциплінарної відповідальності був притягнутий прокурор Департаменту кримінальної політики та захисту інвестицій Офісу Генерального прокурора Ярослав Т.
Як зазначено у дисциплінарній справі прокурора, у листопаді 2021 року двом жінкам – фігуранткам кримінального провадження подзвонив невідомий, який представився прокурором Офісу Генерального прокурора та повідомив, що їм потрібно 26 листопада прийти в Офіс Генпрокурора на вулицю Різницьку для вирішення питання щодо арештованого майна.
В назначений час жінки прибули на вулицю Різницьку, де у холі Офісу Генпрокурора до них підійшов незнайомий чоловік та прийняв у них заяви про повернення вилученого майна. При цьому він підписався про отримання заяв та зазначив, що без дій іншого прокурора, який зараз в суді, майно жінкам не повернуть.
Однак час йшов, а питання про повернення майна ніяк не вирішувалось.
Вже пізніше, під час службового розслідування, виявилося, що прокурором, який розписався про отримання заяв громадянок, був Ярослав Т.
Як виявилося, отримані заяви прокурор належним чином не зареєстрував в системі електронного документообігу прокуратури, за належністю їх не передав, відповіді заявникам теж не надав та взагалі не мав будь-якого відношення до відповідного кримінального провадження.
Також виявилося, що зазначені заяви Ярослав Т. підписав вигаданим прізвищем.
У свою чергу, Ярослав Т. на свій захист пояснив, що його попросив забрати зазначені заяви колега, який вже помер. Відповідні заяви Ярослав Т. передав колезі десь через тиждень після отримання.
Щодо вигаданого прізвища Ярослав Т. пояснив, що вважав отримання заяв певною мірою формальністю, оскільки його попросили лише забрати документи. Він зазначив, що не входив до складу групи прокурорів і взагалі не мав відношення до кримінального провадження.
У підсумку, у січні 2022 року Ярослав Т. став фігурантом кримінального провадження. За версією НАБУ один з прокурорів Офісу Генпрокурора розробив шахрайську схему щодо надання йому неправомірної вигоди нібито для подальшої передачі керівництву Офісу Генерального прокурора. Ярослав Т., таким чином, став свого роду посередником у відповідній схемі.
Дослідивши позиції сторін, дисциплінарний орган прокуратури зазначив, що Ярослав Т. дійсно допустив дисциплінарний проступок, оскільки порушив вимоги інструкції з діловодства в органах прокуратури, а також норми прокурорської етики, тому що намагався приховати своє справжнє прізвище і ввів в оману громадян.
Втім, дисциплінарний орган прокуратури не встановив чітких фактів участі Ярослава Т. у будь-яких корупційних схемах.
Таким чином 26 жовтня Ярослав Т. був притягнутий до дисциплінарної відповідальності у виді догани.
Автор: В’ячеслав Хрипун
Підписуйтесь на наш telegram-канал t.me/sudua та на Twitter, а також на нашу сторінку у Facebook та в Instagram, щоб бути в курсі найважливіших подій.