Депутати у відповідь на скандал із закупівлею продуктів для ЗСУ пропонують відкрити інформацію про складові вартості харчів для військових

16:06, 24 січня 2023
Пропонується оприлюдювати інформацію стосовно складових вартості харчових продуктів та інших послуг, які входять до вартості продуктів харчування, що придбані для військових за державний кошт.
Депутати у відповідь на скандал із закупівлею продуктів для ЗСУ пропонують відкрити інформацію про складові вартості харчів для військових

Група народних депутатів з фракції “Слуга народу” серед яких лідер пропрезидентської політичної сили Давид Арахамія зареєстрували у Верховній Раді законопроєкт №8381 про внесення змін до Закону України "Про оборонні закупівлі" щодо запровадження прозорості в оборонних закупівлях (крім відомостей про закупівлі товарів, робіт і послуг оборонного призначення, що становлять державну таємницю) із забезпеченням захищеності державних замовників від воєнних загроз на період дії правового режиму воєнного стану в Україні, яким пропонується зобов’язати оприлюдювати інформацію стосовно складових вартості харчових продуктів та інших послуг, які входять до вартості продуктів харчування, що придбані для військових за державний кошт.

Законопроєктом передбачено публікацію відомостей щодо складових вартості харчових продуктів (товарів) та інших видів послуг, що входять до узагальненої вартості послуг харчування. Крім цього мають бути оприлюднена інформація щодо складових вартості харчів, які були придбані для військових за державний кошт з початку воєнного стану.

Як зазначається у пояснювальній записці, “закриття вказаної вище інформації створює значні ризики неефективного використання бюджетних коштів під час оборонних закупівель”

При цьому, інший обсяг інформації, що підлягає публікації за результатами закупівель, укладеними без використання електронної системи закупівель, визначений закупівельним законодавством, законопроектом пропонується не оприлюднювати.

Йдеться про: місцезнаходження, ідентифікаційних даних державного замовника у сфері оборони (військової частини, бригади) та постачальника товарів, виконавця робіт чи надавача послуг; кількості, місця та строків поставки товарів (виконання договору); загальної ціни договору закупівлі товарів.

Як повідомляла “Судово-юридична газета”, після скандалу із закупівлею продуктів для ЗСУ подав у відставку заступник міністра оборони В’ячеслав Шаповалов.

Перед цим у ЗМІ з’явилася інформація про можливу закупівлю харчів для військових за завищеною ціно. У свою чергу, міністр оборони Олексій Резніков відкинув звинучачення у корупційних закупівлях.

Автор: Ярослав Конощук

Підписуйтесь на наш telegram-канал t.me/sudua та на Twitter, а також на нашу сторінку у Facebook та в Instagram, щоб бути в курсі найважливіших подій.

Info news social link
Обрання нового голови Касаційного господарського суду Верховного Суду, онлайн
Обрання нового голови Касаційного господарського суду Верховного Суду, онлайн
Головне за день
Сьогодні день народження святкують
 • Василь Бородій
  Василь Бородій
  суддя Касаційного кримінального суду у складі Верховного Суду
 • Ігор Садовий
  Ігор Садовий
  голова Запорізького окружного адміністративного суду
 • Віталій Мартинюк
  Віталій Мартинюк
  заступник голови Львівського окружного адміністративного суду