Суди, органи суддівського врядування та інші державні органи та установи системи правосуддя зможуть отримувати благодійну та гуманітарну допомогу в період дії воєнного або надзвичайного стану.
Про це йде мова у законопроекті № 9047 від 22 лютого 2023 року, ініціаторами якого стали народні депутати – члени парламентського Комітету з питань правової політики.
Як зазначено у законопроекті, відповідний законопроект має врегулювати проблему отримання судами та органами суддівського врядування міжнародної благодійної допомоги, оскільки до цього часу, згідно з діючим законодавством, суди та органи суддівського врядування не мають права отримувати відповідну допомогу.
Порушення ж відповідних вимог законодавства може стати підставою для втручання Національного агентства з питань запобігання корупції (НАЗК), з відповідними наслідками (ст. 54 Закону «Про запобігання корупції»).
Як зазначають ініціатори законопроекту № 9047, зазначений законопроект необхідно прийняти для отримання судами та органами суддівського врядування матеріальних цінностей від міжнародних партнерів України, необхідних для відновлення правосуддя в районах, які постраждали внаслідок агресії РФ.
Мова йде, перш за все, про отримання судами, які постраждали внаслідок бойових дій, комп’ютерної техніки, серверів, офісної техніки, генераторів та іншого матеріального обладнання.
Законопроект передбачає доповнення Закону «Про судоустрій та статус суддів» такими положеннями:
допомога судам та органам судової влади може додатково здійснюватися за рахунок проектів міжнародної технічної допомоги
на період дії правового режиму воєнного або надзвичайного стану органи судової влади можуть отримувати благодійну, в тому числі гуманітарну допомогу
з метою відновлення судів, зруйнованих та пошкоджених внаслідок збройної агресії проти України, протягом трьох років з дня припинення чи скасування діючого нині воєнного стану, органи судової влади зможуть отримувати благодійну, в тому числі гуманітарну допомогу
Зазначимо, що з 24 лютого 2022 року було повністю зруйновано 12 приміщень судів, а ще 95 приміщень судів зазнали пошкоджень (12% від всіх приміщень судів).
Автор: В’ячеслав Хрипун
Підписуйтесь на наш telegram-канал t.me/sudua та на Twitter, а також на нашу сторінку у Facebook та в Instagram, щоб бути в курсі найважливіших подій.