В Уряді вирішили до 30 червня провести аудит більше 27 тисяч актів українського законодавства на предмет прогалин

14:59, 1 березня 2023
Селф-скринінг законодавства проведуть для усунення невідповідностей та прогалин: втім, юристів цікавить, коли в Україні з’явиться зручна державна база законодавства.
В Уряді вирішили до 30 червня провести аудит більше 27 тисяч актів українського законодавства на предмет прогалин
Слідкуйте за актуальними новинами у соцмережах SUD.UA

В Україні проведуть аудит законодавства та оцінять його адаптацію до права ЄС (селф-скринінг).

Планується виявити невідповідності та прогалини, які необхідно усунути для підготовки України до переговорів про вступ до ЄС. 28 лютого Кабінет Міністрів схвалив відповідно постанову щодо проведення первинної оцінки стану імплементації актів права Європейського Союзу (acquis ЄС)». 

Наразі постанова ще не опублікована. Користувачі соцмереж вже відреагували на дану новину питаннями про те, як такий аудит буде проводитися, з огляду на те, що в Україні фактично відсутня єдина зручна для пошуку база законодавства, яка належала б державі, а відомі приватні структури фактично є монополістами в отриманні та публікації текстів нормативно-правових актів на своїх сайтах.

Прем’єр-міністр Денис Шмигаль підкреслив, що Україна має амбіцію цьогоріч відкрити переговори про членство, а за два роки бути готовою до вступу в Євросоюз.

«Наразі важливо провести точну оцінку наших зусиль, побачити слабкі місця та зрозуміти, де слід посилитися. Для цього ухвалюємо постанову про селф-скринінг (або самоаудит) українського законодавства на предмет його відповідності європейським стандартам», — зазначив очільник Уряду.

До 30 червня 2023 року міністерства та ЦОВВ мають провести відповідну роботу, а до 30 серпня подати Уряду звіт. Як зауважив Прем’єр-міністр, у ньому обов’язково мають бути конкретні пропозиції, як узгодити секторальне законодавство відповідно до права ЄС. Координуватиме процес Віце-прем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольга Стефанішина.

«Уряд запустив масштабний процес оцінки стану наближення України до всього законодавства ЄС, а це більше 27 тисяч актів права розділених на 35 тематичних розділів майбутньої угоди про членство», – зазначила Ольга Стефанішина.

Відповідно до постанови, міністерства, інші центральні органи виконавчої влади мають провести первинну оцінку стану імплементації актів права ЄС та подати Кабінетові Міністрів звіт разом з пропозиціями щодо приведення секторального законодавства у відповідність з правом ЄС.

Автор: Наталя Мамченко

Підписуйтесь на наш telegram-канал t.me/sudua та на Twitter, а також на нашу сторінку у Facebook та в Instagram, щоб бути в курсі найважливіших подій.

XX з’їзд суддів України – онлайн-трансляція – день перший
Telegram канал Sud.ua
XX з’їзд суддів України – онлайн-трансляція – день перший
Головне про суд
Сьогодні день народження святкують
  • Альона Мазур
    Альона Мазур
    суддя Окружного адміністративного суду міста Києва