Коли в Україні відновить роботу Реєстр ЗМІ: відповідь Нацради

16:12, 16 квітня 2023
Нацрадою розробляється програмне забезпечення, яке забезпечить перенесення інформації до нової автоматизованої апаратно-програмної системи, а також дозволить вносити до Реєстру суб’єктів у сфері медіа відомості та оприлюднювати їх на офіційному вебсайті Національної ради.
Коли в Україні відновить роботу Реєстр ЗМІ: відповідь Нацради
Слідкуйте за актуальними новинами у соцмережах SUD.UA

Як раніше писала «Судово-юридична газета», 31 березня 2023 року набув чинності закон про медіа який розширює повноваження Національної ради з питань телебачення та радіомовлення та змінить правила гри на медіаринку.

Відповідно Державне підприємство «Національні інформаційні системи» повідомило, що державний реєстр друкованих ЗМІ та інформагенств припиняє функціонування.

«У зв’язку з втратою чинності законів «Про друковані засоби масової інформації (пресу) в Україні» та «Про інформаційні агентства», з 31 березня 2023 року припиняє своє функціонування Державний реєстр друкованих засобів масової інформації та інформаційних агентств як суб'єктів інформаційної діяльності», — сказано у повідомленні НАІС.

«Судово-юридична газета» вирішила поцікавитися у Національної ради, яким чином та коли буде відновлено Реєстр ЗМІ.

У відповідь на запит голова Нацради Ольга Герасим’юк зазначила наступне.

Нормами Закону визначено, що Національна рада упродовж 3 місяців з дня набрання ним чинності затверджує нормативно-правові акти та зразки документів.

Наразі Національна рада напрацювала і винесла на громадське обговорення низку нормативно-правових актів, що визначають механізм імплементації Закону і затверджують форми документів, необхідних для реєстрації суб’єктів у сфері медіа. Після громадського обговорення та затвердження цих документів Національною радою медіарегулятор матиме механізми для виконання функцій реєстрації, перереєстрації, ліцензування та вчинення інших дій відповідно до Закону.

Відповідно до статті 68 Закону України «Про медіа» визначено, що держателем та технічним адміністратором Реєстру суб’єктів у сфері медіа (далі – Реєстр) є Національна рада, яка забезпечує створення Реєстру, ведення Реєстру, оприлюднення та надання інформації із Реєстру.

Відповідно до частини 24 Прикінцевих та перехідних положень Закону

«Інформація про суб’єктів у сфері медіа, створена та внесена до набрання чинності цим Законом до реєстрів Національної ради, створених за законодавством, що діяло до набрання чинності цим Законом, підлягає перенесенню Національною радою до Реєстру суб’єктів у сфері медіа, створеного відповідно до вимог цього Закону, в обсязі відповідно до цього Закону».

Враховуючи вищенаведене, Національною радою розробляється програмне забезпечення, яке забезпечить перенесення інформації до нової автоматизованої апаратно-програмної системи, а також дозволить вносити до Реєстру відомості та оприлюднювати їх на офіційному вебсайті Національної ради в обсязі відповідно до Закону.

Також повідомляємо, що відповідно до пункту 34 Прикінцевих та перехідних положень Закону Кабінет Міністрів України у тримісячний строк з дня набрання чинності цим Законом має передбачити у проєкті Закону України про Державний бюджет України на 2023 рік видатки для розробки та введення в експлуатацію Реєстру та електронного кабінету у сфері медіа, передбачених цим Законом.

Після завершення технічних робіт з розробки нової автоматизованої апаратно-програмної системи, відомості про суб’єктів у сфері медіа із Реєстру буде оприлюднено на офіційному вебсайті Національної ради.

Автор: Наталя Мамченко

Підписуйтесь на наш telegram-канал t.me/sudua та на Twitter, а також на нашу сторінку у Facebook та в Instagram, щоб бути в курсі найважливіших подій. 

XX з’їзд суддів України – онлайн-трансляція – день перший
Telegram канал Sud.ua
XX з’їзд суддів України – онлайн-трансляція – день перший