Питання щодо наявності плагіату в докторській дисертації ексочільниці Музею Голодомору потребує більше часу, - НАЗЯВО

17:36, 19 квітня 2023
Комітет продовжить вивчення питання плагіату у докторській дисертації ексдиректорки Музею Голодомору Олесі Стасюк.
Питання щодо наявності плагіату в докторській дисертації ексочільниці Музею Голодомору потребує більше часу, - НАЗЯВО
Джерело фото: ukranews.com
Слідкуйте за актуальними новинами у соцмережах SUD.UA

19 квітня Нацагентство з питань забезпечення якості освіти (НАЗЯВО) повідомило, що потрібно більше часу на вивчення питання плагіату у докторській дисертації ексдиректорки Музею Голодомору Олесі Стасюк.

«Однією зі скарг, що перебуває на розгляді Комітету, є скарга щодо виявлення в докторській дисертації Олесі Стасюк «Інститут уповноважених у здійсненні Голодомору-геноциду 1932–1933 років в УСРР» фактів порушення академічної доброчесності.

Оскільки предметом дослідження скарги є не лише академічний плагіат, але й фабрикація і фальсифікація, справа потребує більш ґрунтовного дослідження та залучення зовнішніх вузькоспеціальних фахівців та висновків наукових інституцій. У ході дослідження зазначеної справи Національне агентство звернулось до 13 закладів та установ, а також галузевої експертної ради за галуззю 03 «Гуманітарні науки» з проханням надати висновки про наявність або відсутність у дисертації зазначених у скарзі порушень академічної доброчесності», - зазначили в Агентстві.

На початок лютого 2023 року відповіді надали лише три заклади. Тому рішенням Комітету було продовжено термін її розгляду на один місяць. На середину березня 2023 року відповіді надійшли ще від чотирьох закладів та установ, що зумовило наступне продовження терміну розгляду. До кінця квітня очікуються висновки ще від п’яти закладів та установ. Окрім того, Національне агентство з кінця березня отримало доступ до бази даних УкрІНТЕІ при використанні антиплагіатної системи Strikeplagiarism.

Таким чином, потреба у додатковому часі зумовили рішення Комітету продовжити строк розгляду справи до 14 травня цього року.

З часу ухвалення Національним агентством Порядку розгляду скарг/повідомлень щодо фактів академічного плагіату, фабрикації, фальсифікації (червень 2022 р.) Комітетом з питань етики прийнято до розгляду шість скарг/повідомлень. За двома з них Національним агентством вже ухвалено рішення про встановлення фактів академічного плагіату.

Автор: Наталя Мамченко

Підписуйтесь на наш telegram-канал t.me/sudua та на Twitter, а також на нашу сторінку у Facebook та в Instagram, щоб бути в курсі найважливіших подій. 

 

XX з’їзд суддів України – онлайн-трансляція – день перший
Telegram канал Sud.ua
XX з’їзд суддів України – онлайн-трансляція – день перший
Головне про суд
Сьогодні день народження святкують
  • Марина Гниличенко
    Марина Гниличенко
    суддя Київського районного суду м. Одеси
  • Віктор Панкулич
    Віктор Панкулич
    суддя Апеляційної палати Вищого антикорупційного суду