ВАКС відмовився давати добро на повернення застави Коболєву та зняття з нього електронного браслета

16:15, 21 квітня 2023
Вищий антикорупційний суд залишив без розгляду клопотання адвокатів підозрюваного у незаконному преміюванні ексголови НАК «Нафтогаз України» Андрія Коболєва про зміну йому запобіжного заходу на особисте зобов’язання.
ВАКС відмовився давати добро на повернення застави Коболєву та зняття з нього електронного браслета
Слідкуйте за актуальними новинами у соцмережах SUD.UA

Вищий антикорупційний суд залишив без розгляду клопотання адвокатів підозрюваного у незаконному преміювання ексголови НАК «Нафтогаз України» Андрія Коболєва про зміну йому запобіжного заходу на особисте зобов’язання.

«Суд залишив клопотання сторони захисту без розгляду», - повідомили «Судово-юридичній газеті» у пресслужбі Спеціалізованої антикорупційної прокуратури.

Адвокати Андрія Коболєва просили суд змінити колишньому голові правління енергетичного монополіста запобіжний захід з застави у понад 200 мільйонів гривень з покладанням низки обов’язків, серед яких носіння електронного браслета на особисте зобов’язання. Однак суд на це не пристав.

17 квітня суд своєю ухвалою зобов’язав Андрія Коболєва ще 2 місяці носити електронний браслет та поклав на нього низку інших процесуальних обов’язків.

«Клопотання прокурора Спеціалізованої антикорупційно прокуратури задовольнити частково. Продовжити строк дії обов’язків покладених на підозрюваного Коболєва, а саме прибувати за викликом до слідчого, суду, детектива, утримуватися від спілкування зі свідками, здати на зберігання закордонних паспортів, носити електронний засіб контролю, не відлучатися з міста Києва та області без дозволу слідчого та суду», - оголосила ухвалу слідчий суддя ВАКС Лариса Задорожна.

19 січня 2023 року прокурором САП та детективами НАБУ повідомлено про підозру колишньому Голові правління НАК «Нафтогаз України», який, як вважає САП, зловживаючи своїм службовим становищем, забезпечив собі виплату премій на понад 229 млн грн. Йому інкриміновано вчинення злочину, передбаченого ч. 5 ст. 191 КК України.

«У 2018 році голова правління, зловживаючи своїм службовим становищем, ініціював розгляд Наглядовою радою Компанії питання про погодження виплати премії за досягнення вагомих цілей, реалізацію важливих, стратегічних проектів працівникам НАК «Нафтогаз України», включаючи членів правління.

Пізніше посадовець підготував зміни та доповнення до Подання щодо виплати премії за екстраординарні досягнення, визначивши собі розмір премії у розмірі 10 млн доларів США. При цьому голова правління свідомо приховав від членів Комітету з призначень та винагород і Наглядової ради Компанії відомості про те, що для керівників підприємств, заснованих на державній власності, встановлено граничні розміри преміювання за підсумками роботи, а саме не більше 36 посадових окладів на рік. У результаті Наглядова рада НАК «Нафтогаз України» погодила зміни, що забезпечило голові правління виплату премій. Слідством встановлено, що протягом 2018 року голові правління було незаконно нараховано та виплачено премій на суму, що перевищує максимально допустиму на 229 250 410 грн», - зазначили у САП.

Автор: Ярослав Конощук

Підписуйтесь на наш telegram-канал t.me/sudua та на Twitter, а також на нашу сторінку у Facebook та в Instagram, щоб бути в курсі найважливіших подій. 

XX з’їзд суддів України – онлайн-трансляція – день перший
Telegram канал Sud.ua
XX з’їзд суддів України – онлайн-трансляція – день перший