У «Слузі народу» пропонують на час воєнного стану не обмежувати строки досудового розслідування злочинів проти нацбезпеки: є умова

07:30, 29 травня 2023
Пропонується на час воєнного стану не обмежувати строки досудового розслідування у кримінальних провадженнях стосовно злочинів проти нацбезпеки, в яких нікому не повідомлено про підозру незалежно від дати внесення відомостей до ЄРДР.
У «Слузі народу» пропонують на час воєнного стану не обмежувати строки досудового розслідування злочинів проти нацбезпеки: є умова
Слідкуйте за актуальними новинами у соцмережах SUD.UA

Група народних депутатів з фракції «Слуга народу» Максим Павлюк та Олександр Бакумов зареєстрували у Верховній Раді законопроєкт №9314-2 про внесення зміни до статті 615 Кримінального процесуального кодексу України щодо особливостей обчислення строків досудового розслідування в умовах воєнного стану, яким пропонується на час воєнного стану не обмежувати строк досудового розслідування у кримінальних провадженнях, які стосуються злочинів проти національної безпеки(державна зрада, колабораціонізм та ін) за умови, якщо у такому проваджені нікому не було повідомлено про підозру.

Законопроєктом пропонується внести зміни до статті 615 Кримінального процесуального кодексу та на час воєнного стану не встановлювати строк досудового розслідування у кримінальних провадженнях,що стосуються злочинів проти нацбезпеки в яких нікому не було повідомлено про підозру незалежно від дати внесенння відомостей до ЄРДР.

Як зазначається у пояснювальній записці, чинна норма частини 8 статті 615 КПК України передбачає, що у кримінальних провадженнях, в яких жодній особі не було повідомлено про підозру на дату введення воєнного стану, строк від зазначеної дати до дати припинення чи скасування воєнного стану не зараховується до загальних строків(досудового розслідування), тобто період воєнного стану у фактових кримінальних провадженнях не враховується до загального строку досудового розслідування.

«Однак таке формулювання не враховує випадків здійснення досудового розслідування по кримінальним провадженням, відомості про які внесені до ЄРДР після 24.02.2022 року, в яких жодній особі не було повідомлено про підозру після 24.02.2022 року», - зазначається у записці.

За словами депутатів в умовах воєнного стану можливості щодо проведення процесуальних дій можуть бути ускладнені або об'єктивно суттєво обмежені. Автори зазначають, що такі складнощі спостерігаються при розслідуванні злочинів проти національної безпеки.

«Все це обумовлює неможливість завершити досудове розслідування у строки, які визначені законом. Особливо ця проблема відчувається в органах досудового розслідування, що проводять свою діяльність в областях України наближених до зони ведення активних бойових дій», - зазначають парламентарі, пропонуючи не обмежувати строки досудового розслідування фактових кримінальних проваджень проти нацбезпеки та миру.

Це вже не перша ініціатива щодо скасування обмеження строків досудового розслідування під час воєнного стану.

Як повідомляла «Судово-юридична газета», у Верховній Раді зареєстровано законопроєкт, яким пропонується зняти обмеження на стрко досудового розслідування в усіх фактових справ на час воєнного стану.

Автор: Ярослав Конощук 

Підписуйтесь на наш telegram-канал t.me/sudua та на Twitter, а також на нашу сторінку у Facebook та в Instagram, щоб бути в курсі найважливіших подій.

XX з’їзд суддів України – онлайн-трансляція – день перший
Telegram канал Sud.ua
XX з’їзд суддів України – онлайн-трансляція – день перший
Головне про суд
Сьогодні день народження святкують
  • Людмила Бившева
    Людмила Бившева
    суддя Верховного Суду у Касаційному адміністративному суді
  • Валерій Лашевич
    Валерій Лашевич
    суддя Київського апеляційного суду
  • Расім Бабанли
    Расім Бабанли
    перший заступник керівника апарату Верховного Суду
  • Тетяна Варварська
    Тетяна Варварська
    заступник директора Національного антикорупційного бюро України