Давид Арахамія вніс законопроект про додаткову винагороду військовослужбовцям та збільшення тривалості відпустки

08:40, 30 травня 2023
Арахамія і Стефанчук пропонують, щоб військовослужбовцям щомісячно виплачувалася додаткова винагорода від 30 до 100 тисяч грн пропорційно часу виконання бойових завдань.
Давид Арахамія вніс законопроект про додаткову винагороду військовослужбовцям та збільшення тривалості відпустки
Слідкуйте за актуальними новинами у соцмережах SUD.UA

Для деяких категорій військовослужбовців передбачать додаткову винагороду, а також врегулюють питання відпусток. Відповідний законопроект 9342 зареєстрували у Верховній Раді глава фракції «Слуга народу» Давид Арахамія, спікер Руслан Стефанчук та інші.

Зокрема у Законі «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» пропонується передбачити, що під час дії воєнного стану військовослужбовцям щомісячно виплачується додаткова винагорода від 30 до 100 тисяч грн пропорційно часу виконання бойових (спеціальних) завдань в порядку, розмірах та на умовах, встановлених Урядом.

Військовослужбовцям строкової військової служби щомісячно виплачується додаткова винагорода у розмірі 6000 грн пропорційно часу проходження військової служби.

Військовослужбовцям, які отримали травму (поранення, контузію, каліцтво) пов’язану із захистом Батьківщини під час ведення бойових дій, та які зараховані у розпорядження відповідного командира під час тимчасової непридатності до військової служби, встановленою військово-лікарською комісією, щомісячно виплачується додаткова винагорода у розмірі 6000 грн протягом всього часу перебування у розпорядженні.

Курсантам вищих військових навчальних закладів, а також вищих навчальних закладів, які мають у своєму складі військові інститути, факультети військової підготовки, кафедри військової підготовки щомісячно виплачується додаткова винагорода у розмірі 2350 грн пропорційно часу навчання.

Крім того, змінами пропонується надати можливість військовослужбовцям під час дії воєнного стану використовувати частину щорічної відпустки тривалістю 30 календарних днів із можливістю поділу на частини (на сьогоднішній день – 10 календарних днів).

«В особливий період під час дії воєнного стану військовослужбовцям можуть надаватися частина щорічної основної відпустки тривалістю 30 календарних днів, а також відпустка за сімейними обставинами та з інших поважних причин із збереженням грошового забезпечення тривалістю не більше як 10 календарних днів.

Кожна із зазначених відпусток надається без урахування часу, необхідного для проїзду в межах України до місця проведення відпустки та назад, але не більше двох діб в один кінець. Частина щорічної основної відпустки може бути надана частинами не більше трьох протягом календарного року за умови одночасної відсутності не більше 30 відсотків загальної чисельності військовослужбовців певної категорії відповідного підрозділу», зазначається у проекті.

Внесенням змін до статті 22 Закону «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію», статті 39 Закону «Про військовий обов’язок і військову службу» та статті 59 Статуту внутрішньої служби ЗСУ запроваджується обов’язкове направлення громадян України, призваних на військову службу за призовом під час мобілізації, які раніше не проходили військову в Збройних Силах України та/або службу в інших військових формуванням та правоохоронних органах, на курс базової військової підготовки та підготовку за військово-обліковою спеціальністю, а також встановлення обов’язку для командирів щодо недопущення залучення до участі у веденні бойових дій військовослужбовців з числа призваних на військову службу за призовом під час мобілізації, які не пройшли курс базової військової підготовки.

«Громадяни України, призвані на військову службу за призовом під час мобілізації, які раніше не проходили військову в Збройних Силах України та/або службу в інших військових формуванням та правоохоронних органах, проходять курс базової військової підготовки та підготовку за військово-обліковою спеціальністю.

Командир (начальник) зобов’язаний:

  • особисто направляти на спеціальні курси підготовки до навчальних частин (центрів) військовослужбовців, які прибули для доукомплектування частин під час дії воєнного стану, раніше не проходили військову службу в Збройних Силах України та/або службу в інших військових формуваннях та правоохоронних органах;
  • не допускати до участі у веденні бойових дій військовослужбовців з числа призваних на військову службу за призовом під час мобілізації, які не пройшли курс базової військової підготовки.

Громадяни України, призвані на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період, які раніше не проходили військову в Збройних Силах України, інших військових формуванням чи правоохоронних органах, проходять курс базової військової підготовки та підготовку за військово-обліковою спеціальністю. Термін проходження базової військової підготовки не може бути меншим ніж один місяць. Особливості та тривалість підготовки за окремими військово-обліковими спеціальностями визначається Генеральним штабом Збройних Сил України», вказано у проекті.

Крім того, змінами до Закону «Про дорожній рух» унормовуються окремі питання відомчої реєстрації та обліку транспортних засобів Управління державної охорони.

Це, на думку авторів, створить умови для забезпечення належного рівня соціального захисту військовослужбовців шляхом законодавчого врегулювання питань виплати додаткової винагороди під час дії воєнного стану, збільшення тривалості щорічної відпустки під час дії воєнного стану до 30 календарних днів, а також запровадження обов’язкового направлення громадян України, призваних на військову службу за призовом під час мобілізації, які раніше не проходили службу, на курс базової військової підготовки.

Автор: Наталя Мамченко

Підписуйтесь на наш telegram-канал t.me/sudua та на Twitter, а також на нашу сторінку у Facebook та в Instagram, щоб бути в курсі найважливіших подій.

XX з’їзд суддів України – онлайн-трансляція – день перший
Telegram канал Sud.ua
XX з’їзд суддів України – онлайн-трансляція – день перший
Головне про суд