Всеволод Князєв пояснив, що добровільно дав пароль до свого телефону і відповідно до месенджерів та листувань з суддями детективам НАБУ

16:43, 31 травня 2023
Як пояснив екс-голова Верховного Суду Всеволод Князєв, група Великої Палати Верховного Суду знаходиться у Сигналі, група Касаційного адміністративного суду - у Вайбері, а група керівництва Верховного Суду - у Вотсапі, але користування цими месенджерами не є засобом конспірації.
Всеволод Князєв пояснив, що добровільно дав пароль до свого телефону і відповідно до месенджерів та листувань з суддями детективам НАБУ
Слідкуйте за актуальними новинами у соцмережах SUD.UA

Екс-голова Верховного Суду Всеволод Князєв під час засідання Апеляційної палати Вищого антикорупційного суду 31 травня заявив, що добровільно надав детективам НАБУ запитувані дані, зокрема, пароль від свого айфону. «Судово-юридична газета» веде текстову трансляцію засідання.

На думку захисту і самого Всеволода Князєва, слідчий суддя ВАКС, обираючи йому запобіжний захід у виді тримання під вартою, не врахував низку аспектів. І достатнім для нього буде запобіжний захід у виді домашнього арешту.

«Слідчий суддя вказав на такий ризик, як «використання Князєвим програм із високим рівнем конспірації». Про що йде мова? У мене на телефоні стояв пароль, як у майже всіх людей.

Використання програмних месенджерів Вотсап, Телеграм, Сигнал, Вайбер. Вони теж є у всіх. Крім отримання новин у телеграмі, вайбері, були створені робочі групи суддів у різних месенджерах (вочевидь, Князєв має тут на увазі групи для поточної роботи суддів ВС - прим. ред). Бо судді казали - там надійніше.

Наприклад, група Великої Палати Верховного Суду знаходиться у Сигналі. А група Касаційного адміністративного суду - у Вайбері. А група керівництва Верховного Суду - у Вотсапі. Мотивовано це тим, що під час війни це більш надійно», - зазначив екс-голова ВС.

Стосовно того, що Князєв намагався користуватися телефоном під час обшуку, то, як він зазначив, намагався попросити у детектива дозвонитися до адвоката.

«На наступний день після затримання детективом НАБУ мною було видано добровільно пароль від мого телефону «айфон» для того, щоб вони могли мати доступ до цього телефону і встановити всю істину по справі.

На месенджерах не було паролю. Пароль до телефону і відповідно до внутрішньої частини месенджерів - я добровільно цей пароль детективам надав», вказав Князєв.

Також він повідомив, що надав всі документи, гроші, паролі добровільно.

Крім того, Князєв надав детективу добровільно код від сейфу.

Тому, на його думку, відсутні ризики, про які зазначив слідчий суддя у постанові про тримання під вартою.

Щодо того, що знайдено лише частину грошей, Князєв заявив, що детективи та прокуратура постійно змінювало свою позицію стосовно тої суми, яку знайшли і тої, яка взагалі фігурувала у кримінальному провадженні.

Слідчий суддя також зазначив стосовно Князєва, що він має ризик «через посаду та тривалий досвід роботи впливати на осіб, які працюють у правоохоронних органах, оскільки набув відповідні звʼязки».

На це Князєв заявив, що не знайомий з правоохоронцями, тим більше, з представниками антикорупційної вертикалі.

«Я ніколи не мав контактів з керівними працівниками правоохоронних органів. Єдине, що я зустрічався на публічних заходах з Генеральним прокурором України (Андрієм Костіним - прим. Ред.), бо ми з ним разом обговорювали питання про необхідність створення спеціального трибуналу», пояснив Князєв.

«Ніякої організованої групи у Верховному Суді щодо прийняття судових рішень не існувало. Рішення по справі, які є предметом даного розгляду, виносилися більшістю голосів суддів. Я особисто голосував проти цього рішення, прошу дослідження цього питання проводити у закритому слуханні, оскільки це повʼязано з розкриттям інформації з нарадчої кімнати», зазначив Князєв.

Стосовно ризиків переховування Князєв зазначив наступне.

«У мене були поїздки до багатьох країн щодо створення спеціального трибуналу для путіна та топ-чиновників рф, тому переховуватися на рф чи на окупованій території, я не можу.

На території України я теж переховуватися не можу, всі бачили моє обличчя по телевізору.

Всі мої закордонні паспорти були здані слідству», зазначив він.

«Судово-юридична газета» веде текстову трансляцію засідання.

Автор: Наталя Мамченко

Підписуйтесь на наш telegram-канал t.me/sudua та на Twitter, а також на нашу сторінку у Facebook та в Instagram, щоб бути в курсі найважливіших подій.

 

XX з’їзд суддів України – онлайн-трансляція – день перший
Telegram канал Sud.ua
XX з’їзд суддів України – онлайн-трансляція – день перший
Головне про суд
Сьогодні день народження святкують
  • Інна Богатих
    Інна Богатих
    заступник Міністра юстиції України
  • Ганна Самойлюк
    Ганна Самойлюк
    суддя Одеського окружного адміністративного суду
  • Ольга Шевчук
    Ольга Шевчук
    суддя П'ятого апеляційного адміністративного суду