Кабмін розширив повноваження Державної податкової служби

16:41, 13 червня 2023
Зокрема внесено зміни щодо забезпечення податківцями автоматичного обміну інформацією про фінансові рахунки для податкових цілей.
Кабмін розширив повноваження Державної податкової служби
Джерело фото: vikna.if.ua
Слідкуйте за актуальними новинами у соцмережах SUD.UA

На засіданні Уряду 13 червня внесено зміни до Положення про Державну податкову службу України. Так, віднесено до основних завдань ДПС:

  • здійснення податкового контролю за контрольованими іноземними компаніями;
  • забезпечення ведення обліку єдиного внеску, а також облік руху коштів на єдиному рахунку;
  • забезпечення ведення та оприлюднення Реєстру керівників платників податків- боржників;
  • здійснення контролю за своєчасністю та повнотою сплати авансових внесків з податку на прибуток підприємств платниками податку, які здійснюють діяльність з торгівлі валютними цінностями у готівковій формі.

Також передбачено, що ДПС організовує та здійснює взаємодію та обмін інформацією з компетентними органами іноземної юрисдикції (держави, території) згідно із законодавством, міжнародними договорами України, у тому числі автоматичний обмін інформацією про фінансові рахунки для податкових цілей відповідно до Загального стандарту звітності та належної перевірки інформації про фінансові рахунки, який включає коментарі до нього (Common Standard on Reporting and Due Diligence for Financial Account Information (CRS), звітами у розрізі країн міжнародних груп компаній (СbC) та автоматичний обмін інформацією відповідно до Угоди між Урядом України та Урядом США для поліпшення виконання податкових правил і застосування положень Закону США «Про податкові вимоги до іноземних рахунків» (FATCA) тощо.

Нагадаємо, не так давно Президент України Володимир Зеленський підписав ухвалений парламентом закон про внесення змін до Податкового кодексу України щодо імплементації міжнародного стандарту автоматичного обміну інформацією про фінансові рахунки щодо виявлення активів, які не були задекларовані платниками податків (законопроект №8131).

За словами авторів закон сприятиме забезпеченню впровадження Україною двох міжнародних стандартів у сфері прозорості та обміну інформацією для податкових цілей:

1) Загального стандарту звітності та належної перевірки інформації про фінансові рахунки (Common Standard on Reporting and Due Diligence for Financial Account Information (CRS));

2) Стандарту щодо обміну інформацією за запитом (EOIR).

Відповідно до Загального стандарту звітності CRS фінансові установи країни-учасниці зобов’язані здійснювати належну комплексну перевірку (due diligence) фінансових рахунків та серед власників рахунків, а у певних випадках і серед їх контролюючих осіб, виявляти осіб, які є податковими резидентами інших юрисдикцій – партнерів з обміну інформацією. Інформація про такі рахунки подається фінансовими установами до податкової адміністрації країни-учасниці. Зазначена податкова адміністрація надалі надсилає відомості про фінансові рахунки юрисдикціям, резидентами яких є власники та контролюючі особи власників фінансових рахунків, тобто передає інформацію про підозрілі рахунку на Батьківщину їхніх власників.

Автор: Наталя Мамченко

Підписуйтесь на наш telegram-канал t.me/sudua та на Twitter, а також на нашу сторінку у Facebook та в Instagram, щоб бути в курсі найважливіших подій.

XX з’їзд суддів України – онлайн-трансляція – день перший
Telegram канал Sud.ua
XX з’їзд суддів України – онлайн-трансляція – день перший
Головне про суд
Сьогодні день народження святкують
  • Галина Третьякова
    Галина Третьякова
    голова Комітету Верховної Ради України з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів