Верховному Суду надано статус спостерігача в Мережі голів верховних судів Європейського Союзу

11:44, 15 жовтня 2022
Голова ВС Всеволод Князєв наголосив, що активна комунікація Верховного Суду в Мережі сприятиме тіснішій співпраці з верховними судами ЄС та наближенню судочинства України до найкращих європейських і світових стандартів.
Верховному Суду надано статус спостерігача в Мережі голів верховних судів Європейського Союзу
Фото: Верховний Суд
Слідкуйте за актуальними новинами у соцмережах SUD.UA

Верховний Суд отримав статус спостерігача в Мережі голів верховних судів Європейського Союзу. Таке рішення було ухвалено Генеральною Асамблеєю Мережі голів верховних судів Європейського Союзу в м. Брно (Чеська Республіка) 14 жовтня 2022 року, участь у якій узяв Голова Верховного Суду Всеволод Князєв на запрошення Голови Мережі Беттіни Лімперг та Голови Верховного суду Чеської Республіки Петра Ангялоссі, повідомляється на сайті ВС. 

Для Верховного Суду це визначна подія у контексті набуття Україною статусу кандидата в члени ЄС. Активна комунікація Верховного Суду в Мережі сприятиме тіснішій співпраці з верховними судами ЄС та наближенню судочинства України до найкращих європейських і світових стандартів. Це необхідно як для здійснення євроінтеграційної політики України, так і для зміцнення судової влади.

На цьому наголосив Голова ВС Всеволод Князєв під час свого виступу на Генеральній Асамблеї. Він зазначив, що одразу після отримання Україною статусу кандидата в члени ЄС Верховний Суд звернувся з офіційним листом щодо надання статусу спостерігача в Мережі голів верховних судів країн – членів Європейського Союзу. І цей запит сьогодні підтриманий. «Для нас це історичний день», – зауважив очільник ВС. 

Всеволод Князєв акцентував на тому, що Україна героїчно протистоїть віроломному нападові рф упродовж майже 8 місяців, і неможливо осягнути всієї глибини страждань, які окупант приніс на українську землю. Загарбник продовжує завдавати масованих ракетних ударів по об’єктах цивільної інфраструктури і будинках мирних жителів. Такі дії цинічно порушують міжнародне гуманітарне право та є воєнними злочинами, за які росія має відповідати.

«У цивілізованому світі 21 століття на європейському континенті ведеться безпрецедентна війна, метою якої є винищення української нації та знищення незалежної, суверенної держави Україна. Цього не можна допустити. Міжнародна спільнота має виступити єдиним фронтом проти ворога, який не зупиняється ні перед чим, нехтує Женевськими конвенціями, Статутом ООН, міжнародним правом», – переконаний Голова ВС.

Всеволод Князєв подякував головам верховних судів європейських країн за надану підтримку, за листи солідарності й за те, що з перших днів повномасштабного вторгнення росії вони стали надійною опорою України в захисті демократичних постулатів, незалежності та територіальної цілісності. «Курс України залишається незмінним. Ми віддані європейським цінностям: демократії, верховенству права і правам людини», – запевнив він.

Очільник ВС додав, що внаслідок війни судова система України також зазнала тяжкого удару, а всі судові процеси ускладнилися. До основного завдання судочинства – справедливе правосуддя, додалася не менш важлива вимога часу: забезпечити безпеку всіх учасників судового процесу, суддів і працівників апарату суду. Є й інші виклики: недофінансування судової системи, потреба у відновленні зруйнованих воєнними діями приміщень судів і насамперед – звільнення з-під окупації частини території України й повернення до роботи мирного часу всіх тих, хто був вимушений одягнути військову форму та стати на захист своєї Батьківщини.

«Підтримка міжнародної спільноти, підтримка наших колег, наших союзників у верховних судах має надважливе значення. Адже ви не лише підтримуєте Україну, ви захищаєте всю Європу. Тільки разом ми можемо побороти це зло», – переконаний Всеволод Князєв.

Генеральна Асамблея була скликана для обговорення запиту України про членство та з нагоди проведення колоквіуму Мережі голів верховних судів Європейського Союзу 13–15 жовтня 2022 року. Колоквіум, зокрема, спрямований на висвітлення двох основних тем: «Судова етика, дисциплінарне провадження та відповідальність суддів» і «Як верховні суди можуть сприяти підвищенню рівня довіри суспільства до судової системи?».

Учасників колоквіуму привітали Петр Ангялоссі та Беттіна Лімперг. Серед доповідачів – голови верховних судів Нідерландів, Словаччини, Естонії, а також із доповіддю виступив заступник Голови Суду Європейського Союзу Ларс Бей Ларсен.

Під час робочого візиту Голова ВС Всеволод Князєв провів низку двосторонніх зустрічей з головами верховних судів Німеччини, Естонії, Словенії, Угорщини, Польщі, Великої Британії, Нідерландів, Австрії, Швеції, Греції, Франції та заступником Голови Суду Європейського Союзу.

До роботи колоквіуму також долучилися суддя Великої Палати Верховного Суду Ірина Григор’єва та начальник відділу міжнародно-правової взаємодії Ліна Губар.

Підписуйтесь на наш telegram-канал t.me/sudua та на Twitter, а також на нашу сторінку у Facebook та в Instagram, щоб бути в курсі найважливіших подій.

XX з’їзд суддів України – онлайн-трансляція – день перший
Telegram канал Sud.ua
XX з’їзд суддів України – онлайн-трансляція – день перший
Головне про суд
Сьогодні день народження святкують
  • Олена Кунець
    Олена Кунець
    суддя Сумського окружного адміністративного суду
  • Максим Бужанський
    Максим Бужанський
    член Комітету Верховної Ради з питань правоохоронної діяльності
  • Юлія Бойченко
    Юлія Бойченко
    суддя Запорізького окружного адміністративного суду