Одного з найбільших виробників щебеню в Україні підозрюють у несплаті 1,3 млрд грн податків. Йдеться про філію державної компанії, яка постачала щебінь для підприємств критичної інфраструктури. Про це повідомило Бюро економічної безпеки України.
Аналітики бюро під час розслідування встановили, що підприємство видобувало та продавало невраховану продукцію за заниженими цінами. При цьому економічні збитки для самого підприємства оцінюються в 3,4 млрд грн.
"Угоди на постачання щебеневої продукції укладалися філією без проведення аукціону, до того ж за цінами, втричі нижчими від ринкових. Зі свого боку суб'єкти господарської діяльності реалізували продукцію, зокрема й державним підприємствам, уже за ринковими цінами", – йдеться в повідомленні БЕБ.
Протягом 2020 року було укладено угоди на постачання щебеневої продукції з більш ніж 100 суб'єктами на загальну суму понад 1,4 млрд грн, а за 2021 рік – на загальну суму близько 180 млн грн, що у вісім разів менше порівняно з 2020 роком.
При цьому філія держкомпанії декларувала річні збитки в розмірі 324 млн грн і 51,7 млн грн відповідно. А річні плани видобутку щебеневої продукції було виконано лише на половину.
Ймовірна сума недоотриманих філією доходів може становити понад 3,4 млрд грн, а сума несплачених у дохід держави податків (ПДВ та податку на прибуток підприємства) – понад 1,3 млрд грн, підрахували в БЕБ. Детективи Головного підрозділу детективів БЕБ розпочали досудове розслідування за процесуального керівництва Офісу Генпрокурора.
Щоб мінімізувати загрози економічній безпеці України, БЕБ запропонувало посилити контроль за видобутком та формуванням ціни на щебеневу продукцію кар'єрів, які перебувають на балансі філії. Запровадити механізм реалізації щебеневої продукції кар'єрів приватним суб'єктам господарювання за принципом електронних аукціонів.
А також розробити механізм передачі надлишків щебеневої продукції державним суб'єктам.
Раніше ми писали, що повідомлено про підозру одному з найбільших забудовників Київщини в ухиленні від сплати податків на понад 140 мільйонів гривень.
Підписуйтесь на наш telegram-канал t.me/sudua та на Twitter, а також на нашу сторінку у Facebook та в Instagram, щоб бути в курсі найважливіших подій.