Що треба знати про віялові відключення електроенергії

15:45, 12 жовтня 2022
Ексрадниця генерального директора у компанії «Група ДТЕК» пояснила, для чого потрібні віялові відключення.
Що треба знати про віялові відключення електроенергії
Джерело фото: freepik.com
Слідкуйте за актуальними новинами у соцмережах SUD.UA

Ірина Мілютіна, яка працювала радницею генерального директора в компанії «Група ДТЕК» та директором з комунікацій ТОВ «ДТЕК Енерго», пояснила, що потрібно знати про віялові відключення.

«Енергетики сьогодні - герої на енергетичному фронті», - написала Мілютіна і пояснила, що таке «віялові відключення».

  1. Чому застосовуються віялові відключення?

Віялові відключення застосовуються, якщо в енергосистемі виник дефіцит – тобто коли електроенергії виробляється менше, ніж її споживається. Дефіцит призводить до виходу з ладу обладнання й аварій в електромережах.

Щоб не допустити аварій — диспетчер змушений примусово відключати певну частину споживачів, щоб відновити баланс між виробництвом і споживанням. Це контрольовані відключення певних вулиць, районів, де немає лікарень й інших критичних об’єктів.

  1. Що буде, якщо не застосовувати віялових відключень?

Якщо диспетчер вчасно не застосує віялові відключення і продумано не знизить споживання до рівня виробництва, в такому випадку на електричних підстанціях спрацює автоматична система аварійного захисту, яка повністю знеструмить цілі райони і міста. За такого сценарію можливе пошкодження обладнання і ризик серйозних аварій.

  1. Всі лякають блекаутом, що це таке?

Блекаут – це повне знеструмлення енергосистеми країни, або її суттєвої частини. Блекаут супроводжується виходом з ладу електростанцій і крупних підстанцій. Ліквідація наслідків такої аварії може зайняти дні, а то й тижні. Віялові відключення і потрібні для того, щоб не допустити блекауту.

  1. Чому Київ? Невже не можна обмежити споживання в інших регіонах?

Віялові відключення застосовуються не лише в Києві, а й в інших областях України.

  1. А можна з Європи взяти електроенергію?

З 16 березня Україна приєдналася до єдиної енергосистеми з країнами ЄС. Фактично розетки в Польщі, Німеччині і Португалії синхронізовані з розетками в Києві, Харкові і Одесі. У випадку масштабної аварії чи гострого дефіциту, Україна може розраховувати на імпортдопомогу від ЄС. Дефіцит в Україні пов'язаний з короткостроковим виходом з ладу обладнання. Як тільки енергетики відремонтують зруйновані об’єкти, дефіциту електроенергії в Україні не буде. Це може зайняти приблизно тиждень.

Раніше ми писали, що для збереження цілісності енергосистеми НЕК Укренерго прийняла рішення про тимчасове обмеження електропостачання частині промислових підприємств та побутових споживачів у Києві та області.

Підписуйтесь на наш telegram-канал t.me/sudua та на Twitter, а також на нашу сторінку у Facebook та в Instagram, щоб бути в курсі найважливіших подій.

XX з’їзд суддів України – онлайн-трансляція – день перший
Telegram канал Sud.ua
XX з’їзд суддів України – онлайн-трансляція – день перший
Головне про суд
Сьогодні день народження святкують
  • Наталія Сидор
    Наталія Сидор
    суддя Львівського окружного адміністративного суду