Користування арештованими рахунками фізосіб: деталі про зміни

19:10, 30 травня 2023
У Мін’юсті розказали подробиці про новації щодо користування арештованими рахунками фізосіб.
Користування арештованими рахунками фізосіб: деталі про зміни
Слідкуйте за актуальними новинами у соцмережах SUD.UA

Міністерство юстиції України розповіло деталі про зміни щодо Користування арештованими рахунками фізичних осіб. Про це йдеться у пресслужбі відомства.

«Зміни у законодавстві, яке регулює порядок примусового виконання судових рішень та рішень інших органів (посадових осіб), набрали чинності майже місяць тому. Втім, питання накладення арешту на кошти боржників та його зняття — досі у ТОПі найактуальніших серед наших читачів.

Тож, давайте розберемося ще раз із новаціями.

Законодавчими змінами, зокрема, передбачено, що:

фізичні особи-боржники, на кошти яких накладено арешт органами державної виконавчої служби, приватними виконавцями, можуть здійснювати видаткові операції з поточного рахунку на суму в розмірі, що протягом одного календарного місяця не перевищує 2 розмірів мінімальної заробітної плати (наразі це становить 13400 грн), 

а також сплачувати податки, збори без урахування такого арешту, за умови що такий поточний рахунок визначений для здійснення видаткових операцій у порядку, встановленому цим підпунктом.

Звернення стягнення у межах зазначеної суми на такому рахунку не здійснюється.

Крім того, визначається процедура визначення поточного рахунку фізичної особи-боржника у банку для здійснення видаткових операцій.

Для визначення такого поточного рахунку у банку фізична особа-боржник звертається до органу державної виконавчої служби, приватного виконавця, який наклав арешт на кошти фізичної особи-боржника, із заявою про визначення поточного рахунку у банку для здійснення видаткових операцій.

Заява подається:

▪ в паперовій формі (нарочно або засобами поштового зв’язку);

▪ або в електронній формі з дотриманням вимог, встановлених Законом України «Про електронні документи та електронний документообіг».

У заяві обов’язково зазначаються:

- номер поточного рахунку, який фізична особа-боржник просить визначити для здійснення видаткових операцій;

- найменування банку, в якому відкрито такий рахунок.

ЗРАЗОК ЗАЯВИ вже є на нашому сайті в кінці цієї консультації:

Фізична особа-боржник несе відповідальність за достовірність зазначеної у заяві інформації.

Державний, приватний виконавець протягом 2робочих днів з дня отримання відповідної заяви фізичної особи-боржника виносить постанову про визначення поточного рахунку фізичної особи-боржника у банку для здійснення видаткових операцій та невідкладно, не пізніше наступного робочого дня після винесення постанови:

- надає/надсилає відповідну постанову банку (обслуговуючому банку);

- перевіряє наявність інших виконавчих проваджень, відкритих стосовно фізичної особи-боржника, та, у разі якщо стосовно фізичної особи-боржника відкриті інші виконавчі провадження, одночасно надає/надсилає відповідну постанову до органів державної виконавчої служби або приватному виконавцю, які здійснюють примусове виконання у таких виконавчих провадженнях.

У такому разі поточний рахунок вважається визначеним для здійснення видаткових операцій і в межах таких виконавчих проваджень», - сказано у повідомленні.

Підписуйтесь на наш telegram-канал t.me/sudua та на Twitter, а також на нашу сторінку у Facebook та в Instagram, щоб бути в курсі найважливіших подій. 

XX з’їзд суддів України – онлайн-трансляція – день перший
Telegram канал Sud.ua
XX з’їзд суддів України – онлайн-трансляція – день перший
Сьогодні день народження святкують
  • Вадим Коротун
    Вадим Коротун
    суддя Верховного Суду у Касаційному цивільному суді