Державна податкова служба роз’яснила, коли вона може надати податкову вимогу у паперовій формі.
Порядок направлення податкових вимог платникам податків затверджений наказом Мінфіну від 12.07.2022 №196 та опублікований 09.08.2022.
Цей Порядок, який визначає механізм формування, надсилання (вручення) та відкликання податкових вимог, приведено у відповідність до Закону №1914-IX у зв’язку зі змінами, внесеними до п. 59.3 ПКУ. Зокрема, уточнено, що податкова вимога надсилається платнику податків разом із детальним розрахунком суми податкового боргу. Крім того, у Порядку передбачено:
Податкова вимога формується у разі, якщо платник податків не сплатив у встановлені ПКУ строки суму:
Якщо загальна сума податкового боргу платника податків не перевищує ста восьмидесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, податкова вимога не надсилається (не вручається).
Податкові вимоги формуються автоматично на підставі даних інформаційно-комунікаційних систем податкових органів та надсилаються (вручаються) платникам податків у письмовій та/або електронній формі.
На вимогу платника податків, який отримав податкову вимогу в електронній формі, податковий орган надає такому платнику податків відповідну податкову вимогу у паперовій формі протягом трьох робочих днів із дня надходження такого запиту (в письмовій або електронній формі) платника податків.
Податкова вимога вважається відкликаною:
Якщо сума податкового боргу збільшується внаслідок його адміністративного оскарження, раніше надіслана (вручена) податкова вимога не відкликається. На суму збільшення податкового боргу окрема податкова вимога не надсилається (не вручається).
Підписуйтесь на наш telegram-канал t.me/sudua та на Twitter, а також на нашу сторінку у Facebook та в Instagram, щоб бути в курсі найважливіших подій.