Із 30 вересня розблокування податкових накладних/розрахунків коригування запрацювало за новим порядком. Про це повідомив голова парламентського комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев.
Зміни передбачені Наказом Мінфіну від 14.07.2023 року за № 394.
«Уточнено, що серед документів для реєстрації ПН/РК платник має надати договори, в тому числі (а не в тому числі) ЗЕД-договори. Це уточнення має запобігти ситуації, коли від підприємства, яке не веде ЗЕД, вимагали надати ЗЕД-договори.
Перелік документів, які можна надати платнику для розгляду питання про реєстрацію ПН/РК, доповнено пунктом «інші документи , що підтверджують інформацію, зазначену в ПН/РК, реєстрацію яких зупинено в Реєстрі».
Вказано, що у випадку, коли в квитанції до ПН/РК видається код товару/послуги згідно з УКТ ЗЕД/умовним кодом товару/ДКПП, операція за якою стала підставою для зупинення реєстрації ПН/РК, платник податку має право подати письмові пояснення та копії документи використовуєте до такої операції.
Також тепер подання письмових пояснень та копій документів до РК, у яких передбачено зменшення суми компенсації товарів/послуг їх постачальнику, має право ініціювати отримувача (покупець)», — зазначив Гетманцев.
Також змінами визначили, що рішення про реєстрацію або відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування (ПН/РК) в Єдиному реєстрі податкових накладних (ЄРПН), реєстрацію яких зупинили, прийматимуть комісії з питань зупинення реєстрації ПН/РК в ЄРПН територіальних органів ДПС (комісія регіонального рівня).
Зокрема, у Порядку уточнили:
Крім того, змін зазнали і додатки до Порядку:
Підписуйтесь на наш Telegram-канал t.me/sudua та на Twitter, а також на нашу сторінку у Facebook та в Instagram, щоб бути в курсі найважливіших подій.