На сьогодні документом, що підтверджує громадянство та визначає приналежність особи до держави, є паспорт. В Україні такими документами є внутрішній паспорт громадянина України – ID-картка або книжечка зразка 1994 року, а також закордонний паспорт. В умовах війни громадяни України нерідко втрачають ці документи. Координаційний центр з надання безоплатної правової допомоги роз’яснив, як діяти у разі втрати паспорта під час дії воєнного стану.
Паспорт громадянина України є документом, що посвідчує особу та підтверджує громадянство України.
Кожен громадянин України, який досяг 14-річного віку, зобов’язаний отримати паспорт.
Паспорт оформляється особам:
У разі втрати або викрадення паспорта особі замість втраченого або викраденого оформляється та видається новий паспорт.
Якщо паспорт громадянина України було втрачено, особі потрібно невідкладно звернутися із заявою про втрату документа до поліції та отримати від поліцейських витяг з Єдиного реєстру досудових розслідувань.
Для оформлення нового паспорта, особі необхідно особисто звернутися до:
Оформити новий паспортний документ можна за місцем звернення особи, але у тих населених пунктах, які знаходяться на підконтрольних Україні територіях.
Для оформлення паспорта громадянина України у формі ID-картки замість втраченого або викраденого особа подає наступні документи:
Крім того, для відновлення паспорта можуть знадобитися додаткові документи :
У разі проведення під час оформлення процедури встановлення особи – строк оформлення паспорта може тривати до 2-х місяців.
Як засвідчити особу, поки оформляється паспорт громадянина України?
В Україні для посвідчення особи можна використовувати наступні документи:
Важливим етапом оформлення будь-якого документа є ідентифікація особи. Якщо особу не буде ідентифіковано, проводиться процедура встановлення особи, строк якої не перевищує 2 місяців. У разі неможливості встановити особу протягом зазначеного строку особа встановлюється за рішенням суду про встановлення факту, що має юридичне значення, для видачі документів, що посвідчують особу та підтверджують громадянство України.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал t.me/sudua та на Google Новини SUD.UA, а також на нашу сторінку у Facebook та в Instagram, щоб бути в курсі найважливіших подій.