Для уникнення мобілізації родичі київських посадовців брали з собою для перетину кордону дітей-сиріт - тепер 13 дітей невідомо де, — Лубінець

09:55, 4 липня 2024
Діти-сироти стали прикриттям для виїзду за кордон родичів київських посадовців, доля частини дітей тепер невідома, заявили в Офісі Омбудсмена.
Для уникнення мобілізації родичі київських посадовців брали з собою для перетину кордону дітей-сиріт - тепер 13 дітей невідомо де, — Лубінець
Слідкуйте за актуальними новинами у соцмережах SUD.UA

В Офісі Омбудсмена викрили схему, за якою близькі родичі київських посадовців, прикриваючись дітьми-сиротами і дітьми, позбавленими батьківського піклування, незаконно перетнули кордон. Про це розповів уповноважений з прав людини Дмитро Лубінець.

"Працівники Офісу Омбудсмана випадково стали "розслідувачами". Адже в результаті моніторингових візитів виявили, що посадовці Служби у справах дітей та сім’ї міста Києва й Центру соціально-психологічної реабілітації дітей №1 міста Києва відправили своїх близьких родичів супроводжувати дітей за кордон", - розповів Лубінець.

За його словами, у березні 2022 року, коли тривали активні бойові дії поблизу Києва, 68 вихованців Центру соціально-психологічної реабілітації дітей №1 міста Києва у супроводі 20 осіб евакуювали до колишнього молодіжного табору міста Вупперталь у Німеччині.

Омбудсмен уточнив, що ці вихованці – діти-сироти, діти, позбавлені батьківського піклування, та діти, які перебувають у складних життєвих обставинах.

Лубінець розповів, що представники його Офісу цього року відвідали цей табір, але їх туди не допустили. Причина - відсутність на території супроводжувачів з України, опікувалися дітьми лише німці.

Водночас, як з'ясувалося пізніше, від початку евакуації туди приїхало 55 дітей, а не 68. Куди зникли 13 дітей - моніторингова група дізнатися не змогла.

Надалі, були здійснені моніторингові візити до Служби у справах дітей та сім’ї та Центру соціально-психологічної реабілітації дітей №1 в Києві для того, щоб з’ясувати обставини, ознайомитися з документами щодо евакуації та поспілкуватися з керівництвом.

"Те, що ми дізналися, шокувало: керівництво не володіє інформацією про ситуацію у закладі! У Службі й Центрі немає у наявності копій документів чи будь-яких документів про умови перебування дітей під опікою німецької сторони", - повідомив Лубінець. 

Він зазначив, що серед супроводжуючих осіб під час евакуації в офіційних наказах були люди, які не мають стосунку до цієї сфери, й лише за день до цього стали працівниками закладів, а деякі не були працевлаштовані взагалі.

"Найцікавіше: серед цих людей – близький родич керівника Служби у справах дітей та сім’ї міста Києва і близький родич керівника Центру соціально-психологічної реабілітації дітей №1 міста Києва. Серед супроводжуючих також значаться ще чотири особи, підстави для виїзду яких потребують додаткового вивчення… Кожен з супроводжуючих чоловіків звільнилися з посад після того, як опинилися за межами держави і жоден з них наразі не працює у цих органах. Щобільше, вони не повернулися до України. Цей факт наштовхує на думку, що це все була "спланована акція", – розповів він.

За словами Лубінця, він уже надіслав відповідні листи до Офісу Генпрокурора, Нацполіції, Мінсоцполітики, Нацсоцсервісної служби, КМДА, та очікує на розслідування.

 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал t.me/sudua та на Google Новини SUD.UA, а також на наш VIBER, сторінку у Facebook та в Instagram, щоб бути в курсі найважливіших подій.

 

XX з’їзд суддів України – онлайн-трансляція – день перший
Telegram канал Sud.ua
XX з’їзд суддів України – онлайн-трансляція – день перший
Головне про суд
Сьогодні день народження святкують
  • Олена Кунець
    Олена Кунець
    суддя Сумського окружного адміністративного суду
  • Юлія Бойченко
    Юлія Бойченко
    суддя Запорізького окружного адміністративного суду