Призначення Олександра Ткаченка міністром культури: що вирішив комітет Ради

11:05, 4 июня 2020
Постанова була підтримана комітетом парламенту.
Призначення Олександра Ткаченка міністром культури: що вирішив комітет Ради
Следите за актуальными новостями в соцсетях SUD.UA

Комітет з питань гуманітарної та інформаційної політики на своєму засіданні 3 червня підтримав Постанову про призначення Олександра Ткаченка міністром культури та інформаційної політики України, передає офіційний сайт парламенту.

Зі свого боку народний депутат подякував членам Комітету. «Для мене цей життєвий етап став хорошою школою співпраці, діалогу та знаходження точок зору. Хоч ми достатньо часто дискутували (іноді, навіть гаряче), я дякую колегам за досвід», — сказав Олександр Ткаченко.

Із проектів законів та проектів постанов, для яких Комітет є головним, учасники  засідання підтримали проект Постанови про захист права на свободу світогляду та віросповідання вірян Кримської єпархії Української православної церкви (Православної церкви України) та збереження приміщення Кафедрального собору святих рівноапостольних князя Володимира та княгині Ольги (№ 3447). Під час обговорення проекту виступили Міністр юстиції Денис Малюська та перший заступник Міністра з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Ростислав Замлинський. Зауваження від Міністерства юстиції полягають у тому, що розпорядження майном належить до компетенції Ради Автономної Республіки Крим і не належить до компетенції Верховної Ради. Але, за словами Дениса Малюськи, Міністерство також усвідомлює, що іншого варіанту немає, оскільки законодавством не врегульований той випадок, коли відповідне рішення ухвалити нікому. Водночас нормативні підстави для підтримки цього законопроекту також існують

Також Комітет розглянув  порівняльну таблицю до законопроекту про державну підтримку сфери культури, креативних індустрій, туризму, малого та середнього бізнесу у зв'язку з дією обмежувальних заходів, пов'язаних із поширенням коронавірусної хвороби (№3377).

Проект Закону про внесення змін до статті 13 Закону України «Про охорону дитинства» щодо збільшення пільг для дітей із багатодітних сімей (№ 2014) народні депутати вирішили направити авторам на доопрацювання. Такого висновку дійшли за результатами обговорення на підкомітеті з питань сім'ї та дітей 2 червня.

Учасники засідання перенесли розгляд законопроекту про внесення змін до статті 18-7 Закону України «Про державну допомогу сім'ям з дітьми» (№ 2024) щодо підвищення розмірів допомоги для дітей із тяжкими хворобами. Народний депутат Юрій Павленко від імені профільного підкомітету запропонував звернутися до Міністерства охорони здоров'я, щоб отримати інформації про ситуацію із забезпеченням онкохворих дітей, дітей з онкогематологічними і орфанними хворобами, а також запросити на засідання відповідного заступника Міністра.

Одноголосно підтримали проект Постанови про відзначення 150-річчя від дня народження Василя Стефаника (№ 3472), внесений народними депутатами Миколою Княжицьким, Іриною Констанкевич, Софією Фединою, Дмитром Нальотовим, Микитою Потураєвим.

Комітет рекомендуватиме Верховній Раді прийняти проект Постанови №3414 про звернення до Кабінету Міністрів України щодо вжиття заходів, спрямованих на забезпечення належного соціального захисту дітей – вихованців інтернатних закладів, у тому числі дітей з інвалідністю, дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, та осіб із їх числа. Закриття дитячих інтернатних закладів на період карантинного режиму через поширення COVID-19 призвело до повернення понад 42 тисяч вихованців цих закладів у власні сім’ї, більшість з яких перебувають у складних життєвих обставинах і є функціонально неспроможними. Фактично, ці діти позбавлені належних умов проживання та отримання необхідних освітніх, медичних, соціальних, реабілітаційних послуг, а на місцях — не забезпечені соціальним супроводом. Прийняття Постанови сприятиме виконанню Кабінетом Міністрів України заходів, які дозволять розв'язати перелічені проблеми.

Під час засідання було підтримано проект Закону про внесення змін до Податкового кодексу України щодо підтримки та підвищення міжнародної конкурентоспроможності галузі відео- та кіновиробництва (№ 3060). Голова підкомітету у сфері кінематографу та реклами Павло Сушко пояснив, що цим законопроектом пропонується звільнити від оподаткування ПДВ в Україні експорт послуг з виробництва та компонування відео- та кінофільмів, анімаційних (мультиплікаційних) фільмів, телевізійних програм, рекламних роликів, фоторекламних матеріалів, комп’ютерної графіки. Пропонується внести зміни до пункту 186.3 ст.186 Податкового кодексу України шляхом доповнення його переліком вищезазначених послуг. Зниження вартості послуг для іноземних компаній має на меті розвиток галузі виробництва кіно- та відеоматеріалів в Україні, а також розвиток і зростання національної економіки внаслідок зростання суміжних з кіновиробництвом галузей, що сприятиме популяризації та покращенню іміджу України та посиленню інвестиційної привабливості країни в інших сферах економіки.

У зв’язку з необхідністю розгляду низки питань засідання Комітету буде продовжено в п'ятницю.

Нагадаємо, «Судово-юридична газета» писала, що КМУ вніс до Ради проекти постанов про звільнення Пристайка та призначення Ткаченка міністром.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб бути в курсі найважливіших подій.

Ответственности за нарушение правил военного учета не избежать – эфир на Право ТВ
Telegram канал Sud.ua
Ответственности за нарушение правил военного учета не избежать – эфир на Право ТВ
Главное о суде
Сегодня день рождения празднуют
  • Руслан Гринчук
    Руслан Гринчук
    суддя Хмельницького апеляційного суду
  • Надія Губенко
    Надія Губенко
    суддя Верховного Суду у Касаційному господарському суді