У Верховній Раді пропонують унеможливити ліквідацію Верховного Суду України

10:31, 10 июня 2019
Народні депутати зареєстрували законопроект щодо повноважень та грошового утримання суддів.
У Верховній Раді пропонують унеможливити ліквідацію Верховного Суду України
Следите за актуальными новостями в соцсетях SUD.UA

6 червня група народних депутатів (Мірошниченко Ю. Р.,  Мартовицький А. В., Сажко С. М., Шурма І. М.) подали на розгляд Верховної Ради проект закону №10370 про внесення змін та доповнень до Закону України «Про судоустрій і статус суддів» щодо визначення статусу суддів та здійснення правосуддя Верховним Судом.

Законопроектом пропонується визначити статус суддів Верховного Суду, доповнивши ст. 37 новою частиною наступного змісту: «Судді, що входять до складу Великої Палати Верховного Суду, Касаційного адміністративного суду, Касаційного господарського суду, Касаційного кримінального суду, Касаційного цивільного суду, мають статус судді Верховного Суду».

Також вносяться зміни до розділу XII «Прикінцеві та перехідні положення» Закону «Про судоустрій і статус суддів», які унеможливлять ліквідацію та припинення у неконституційний спосіб діяльності Верховного Суду України, Вищого спеціалізованого суду з розгляду цивільних і кримінальних справ України, Вищого господарського суду України, Вищого адміністративного суду України, а також забезпечать дотримання передбачених Конституцією України гарантій незалежності та недоторканості суддів Верховного Суду України, вищих спеціалізованих касаційних судів України.

Ключовими положеннями законопроекту є:

  • виключення тих положень розділу XII «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про судоустрій і статус суддів», в яких ідеться про ліквідацію та припинення діяльності Верховного Суду України, Вищого спеціалізованого суду з розгляду цивільних і кримінальних справ України, Вищого господарського суду України, Вищого адміністративного суду України та участь суддів цих судів у конкурсі на зайняття посад суддів Верховного Суду;
  • гарантування збереження робочих місць для працівників апарату Верховного Суду України; 
  • виключення дискримінаційних положень щодо розміру суддівської винагороди та щомісячного грошового утримання судді у відставці.

Пропонується, що судді Верховного Суду України, Вищого спеціалізованого суду з розгляду цивільних і кримінальних справ України, Вищого господарського суду України, Вищого адміністративного суду України, які обрані суддями безстроково до набрання чинності Законом України «Про внесення змін до Конституції України (щодо правосуддя)» 30 вересня 2016 року, продовжують здійснювати свої повноваження як судді Верховного Суду відповідної спеціалізації до звільнення або припинення повноважень з підстав, визначених Конституцією України.

Водночас передбачено, що зазначені судді, які за результатами первинного кваліфікаційного оцінювання відповідно до закону підтвердили здатність здійснювати правосуддя у найвищому судовому органі у системі судів загальної юрисдикції, вважаються такими, що підтвердили відповідність займаній посаді (зміни до п. 20 розділу XII «Прикінцеві та перехідні положення» Закону «Про судоустрій і статус суддів»), а працівники апарату Верховного Суду України переводяться за їх особистою заявою без обов’язкового проведення конкурсу на рівнозначні посади в апараті Верховного Суду в порядку, встановленому законом (доповнення розділу XII «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про судоустрій і статус суддів» пунктом 41).

Нагадаємо, раніше «Судово-юридична газета» повідомляла, що на цьому тижні депутат Валерій Писаренко також вніс пропозиції щодо змін у судоустрої, а саме стосовно ВРП і ВККС.

Також ми висвітлювали думки експертів стосовно того, чого ж саме чекати судам найближчим часом.

XX съезд судей Украины – онлайн-трансляция – день первый
Telegram канал Sud.ua
XX съезд судей Украины – онлайн-трансляция – день первый
Главное о суде