Президент пропонує змінити Кримінальний та Кримінальний процесуальний кодекси

10:35, 19 декабря 2019
В одному із законопроектів Президента уточнюються ознаки окремих злочинів у сфері службової діяльності.
Президент пропонує змінити Кримінальний та Кримінальний процесуальний кодекси
Следите за актуальными новостями в соцсетях SUD.UA

Володимир Зеленський подав на розгляд до Верховної Ради законопроекти щодо внесення змін до Кримінального та Кримінального процесуального кодексів.

Так, законопроектом №2620 пропонується доповнити частину четверту статті 183 Кримінального процесуального кодексу України пунктом 4, передбачивши, що слідчий суддя (суд) має право не визначати розмір застави при обранні запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою у кримінальних провадженнях щодо тяжкого або особливо тяжкого корупційного злочину.

Вказані зміни спрямовані на  запобігання ухилення від кримінальної відповідальності осіб, які підозрюються чи обвинувачуються у вчиненні тяжких або особливо тяжких корупційних злочинів.

Законопроект №2621 розроблено з метою удосконалення положень Кримінального кодексу України в частині кваліфікації окремих службових злочинів. Це, на думку Президента, сприятиме забезпеченню єдності судової практики при розгляді відповідних справ та приведенню положень чинного законодавства України у відповідність із міжнародними стандартами у сфері боротьби з корупцією. 

Проектом Закону пропонується викласти пункт 3 примітки до статті 364 КК України у новій редакції, встановивши, що істотною шкодою у статтях 364, 364-1, 365, 365-2, 367 Кримінального кодексу України, якщо вона полягає у завдаванні матеріальних збитків, вважається така шкода, яка в сто і більше разів перевищує неоподатковуваний мінімум доходів громадян.

Раніше «Судово-юридична газета» писала, хто розробляв законопроект про децентралізацію.

Крім того, 19 грудня Рада розглядає пропозиції Зеленського до Виборчого кодексу.

XX съезд судей Украины – онлайн-трансляция – день первый
Telegram канал Sud.ua
XX съезд судей Украины – онлайн-трансляция – день первый
Главное о суде