МОН розробило Положення про центр професійного розвитку педагогічних працівників

18:29, 29 июля 2020
На засіданні Кабміну Прем’єр-міністр Денис Шмигаль дав три робочі дні на внесення правок до проекту.
МОН розробило Положення про центр професійного розвитку педагогічних працівників
Следите за актуальными новостями в соцсетях SUD.UA

Міністерство освіти і науки (МОН) розробило проект «Положення про центр професійного розвитку педагогічних працівників».

Мета таких  центрів — сприяти професійному розвитку педагогів  закладів дошкільної, позашкільної, загальної середньої освіти, інклюзивно-ресурсних та міжшкільних ресурсних центрів.

Завданнями центрів мають стати: 

  • консультативна підтримка вчителів щодо професійного розвитку,  документації закладу, освітніх та навчальних програм, організації освітнього процесу, у тому числі з використанням технологій дистанційного навчання;
  • професійна підтримка вчителів щодо компетентнісного, особистісно орієнтованого, діяльнісного, інклюзивного підходів до навчання і нових освітніх технологій;
  • сприяння професійному розвитку педагогів, зокрема через координацію професійних спільнот, поширення інформації щодо професійного розвитку, формування баз даних програм підвищення кваліфікації та джерел, необхідних для професійного розвитку;
  • психологічна підтримка педагогів;
  • взаємодія та співпраця з органами державної влади та місцевого самоврядування.

Згідно із нормами, засновниками центрів можуть стати районні, міські (районні у місті) ради. Декілька засновників можуть спільно утворити центр та укласти договір про спільну діяльність. Кожен центр зможе діяти у межах території обслуговування, яку визначає його засновник. Така територія визначається з розрахунку, що у закладах дошкільної, позашкільної, загальної середньої освіти, розташованих на території його обслуговування, має працювати не менше:

  • 500 педагогічних працівників – якщо заклади освіти та установи на території обслуговування центру розташовані у сільських та міських населених пунктах;
  • 750 педагогічних працівників  – якщо заклади освіти та установи на території обслуговування центру розташовані виключно у міських населених пунктах.

Управління центром здійснюватимуть його засновник та директор. Безпосереднє керівництво центром здійснюватиме директор, який призначатиметься на посаду на конкурсній основі. Передбачається, що фінансування центру здійснюватиметься його засновником. Джерелами фінансування стануть кошти засновника, благодійні внески юридичних та фізичних осіб, інші джерела, не заборонені законодавством. 

29 липня на засіданні Кабінету Міністрів з приводу цього проекту доповідав т.в.о. Міністра освіти Сергій Шкарлет. На засіданнні представник профспілок озвучив зауваження:

- доповнити визначення центру як «науково-методичного центру».

У центри приймати за всіма видами освіти, такими як дошкільна, загальна середня.

Додати пункт про надання методичної допомоги закладам освіти.

Дані правки були підтримані, і Прем’єр-міністр Денис Шмигаль дав три робочі дні на їх внесення.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб бути в курсі найважливіших подій.

XX съезд судей Украины – онлайн-трансляция – день первый
Telegram канал Sud.ua
XX съезд судей Украины – онлайн-трансляция – день первый
Главное о суде
Сегодня день рождения празднуют
  • Марина Гниличенко
    Марина Гниличенко
    суддя Київського районного суду м. Одеси
  • Віктор Панкулич
    Віктор Панкулич
    суддя Апеляційної палати Вищого антикорупційного суду