У Зеленського зробили заяву стосовно ситуації навколо Окружного адміністративного суду міста Києва

17:32, 3 сентября 2020
Президент не може скасовувати дію презумпції невинуватості: Офіс Президента зробив заяву на вимоги окремих активістів стосовно ОАСК.
У Зеленського зробили заяву стосовно ситуації навколо Окружного адміністративного суду міста Києва
Следите за актуальными новостями в соцсетях SUD.UA

Президент не має права або обов'язку надавати оцінку рішенням судів чи звинуваченням проти суддів. При цьому судова реформа й надалі залишається пріоритетом для держави. На цьому наголошується в повідомленні щодо звинувачень суддів ОАСК, яке оприлюднило Офіс Президента.

Таким чином, Президент «відреагував» на звинувачення проти суддів Окружного адміністративного суду міста Києва.

«Щодо вимог до Президента «відреагувати» на звинувачення проти суддів Окружного адміністративного суду міста Києва:

  • Конституцією України встановлено чіткий поділ влади на законодавчу, виконавчу та судову. Це вже неодноразово тлумачилося в рішеннях Конституційного Суду та пояснювалось у численних коментарях експертів-правників. З корпусом цих текстів легко ознайомитись.
    • Президент України, згідно з повноваженнями, які дає йому Конституція, не має права або обов'язку надавати оцінку рішенням судів чи звинуваченням проти суддів. Навіть якщо розглядати повноваження Президента в межах теоретичної концепції так званих прихованих повноважень (inherent powers), не виписаних до Конституції, все одно видається сумнівною вимога до Президента надавати таку оцінку.
    • Також Президент не може скасовувати дію презумпції невинуватості стосовно окремих осіб. Президент, як і будь-який громадянин у державі, може поділитися своїми враженнями щодо певної резонансної інформації, яка стосується відкритих даних кримінальних проваджень, але не більше.
    • Взяли до відома всю інформацію щодо можливих порушень закону представниками судової гілки влади, а також щодо розгляду відповідних звинувачень у Вищій раді правосуддя. Сподіваємося, що розслідування такої гучної справи допоможе встановити всі правдиві обставини.
    • Саме після зміни влади у 2019 році Національне антикорупційне бюро України одержало всю необхідну законодавчу підтримку для незалежної оперативної роботи. Також були забезпечені всі умови для функціонування Антикорупційного суду. Сподіваємося, що ця політична інвестиція дасть відповідний результат для суспільства й утвердження принципу верховенства права.
    • Судова реформа залишається пріоритетом для держави. При цьому хочемо звернути увагу на те, що чинні конституційні інструменти захисту незалежності суддів і поділу влади на законодавчу, виконавчу й судову значно обмежують можливості не тільки Президента, а й Верховної Ради реалізувати ті бажання щодо звільнення суддів та радикальної перебудови судової системи, які висловлює частина нашого суспільства», — наголосили в ОП.

Нагадаємо, «Судово-юридична газета» повідомляла, що 1 вересня ВРП повернула без розгляду клопотання про відсторонення голови ОАСК Павла Вовка.

Також ВРП повернула без розгляду клопотання про відсторонення п’ятьох суддів ОАСК. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб бути в курсі найважливіших подій.

 

XX съезд судей Украины – онлайн-трансляция – день первый
Telegram канал Sud.ua
XX съезд судей Украины – онлайн-трансляция – день первый
Главное о суде
Сегодня день рождения празднуют
  • Марина Гниличенко
    Марина Гниличенко
    суддя Київського районного суду м. Одеси
  • Віктор Панкулич
    Віктор Панкулич
    суддя Апеляційної палати Вищого антикорупційного суду