Національна асоціація арбітражних керуючих України затвердила Порядок контролю за діяльністю арбітражних керуючих та ряд супутніх документів. Про це повідомила заступник міністра юстиції Валерія Коломієць.
«Про що це? Про становлення професії з точки зору розвитку та дотримання етичних стандартів, підвищення престижу професії арбітражного керуючого та її впливу на суспільство і бізнес загалом. Про новий вектор побудови стосунків між арбітражниками як всередині професії, так і її представлення назовні. Про нову сторінку у розвитку та упорядкування практики притягнення арбітражників до відповідальності. Про збільшення довіри до професії з боку Держави, Бізнесу, Людини», - прокоментувала вона ухвалення згаданого Порядку на своїй сторінці у фейсбук.
Згідно з документом, контроль за діяльністю арбітражних керуючих, як правило, відбувається шляхом розгляду скарг (звернень) учасників у справі про банкрутство. У разі виявлення під час розгляду скарг порушень Національною асоціацією арбітражних керуючих проводиться позапланова виїзна або невиїзна перевірка.
Арбітражного керуючого притягнуть до дисциплінарної відповідальності за таких підстав:
З метою недопущення зловживання правом на звернення Національна асоціація арбітражних керуючих України розглядатиме скарги (звернення) тільки від учасників у справі про банкрутство, визначених Кодексом України з процедур банкрутства. Розгляд анонімних скарг (звернень) не здійснюється.
За організаційно-технічне забезпечення розгляду скарг буде братися платня (1 прожитковий мінімум на дату подання скарги). Така оплата не береться тільки за розгляд скарг (звернень) державного органу з питань банкрутства.
Арбітражний керуючий, щодо якого здійснюється перевірка, може подати пояснення щодо питань, які стали предметом перевірки, до Ради арбітражних керуючих України протягом 10 робочих днів з моменту отримання повідомлення доповідача про її призначення.
Крім того, арбітражний керуючий та особа, яка ініціювала питання про дисциплінарну відповідальність, можуть брати участь в засіданні Ради арбітражних керуючих України, в тому числі в режимі відеоконференції, надавати пояснення, ставити питання учасникам провадження, висловлювати заперечення, подавати докази на підтвердження своїх доводів, заявляти клопотання і відводи, користуватися правовою допомогою адвоката.
Відмова у внесенні до дисциплінарної комісії подання про притягнення арбітражного керуючого до дисциплінарної відповідальності за скаргою (зверненням) приймається у разі:
І що не менш важливо - рішення Ради арбітражних керуючих України про внесення до дисциплінарної комісії подання про притягнення арбітражного керуючого до дисциплінарної відповідальності має бути вмотивованим.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб бути в курсі найважливіших подій.