Нотаріуси знову мають доступ до відомостей Держземкадастру, але в іншому форматі

12:52, 31 декабря 2020
Доступ нотаріусам надаватиметься з урахування норм чинного законодавства.
Нотаріуси знову мають доступ до відомостей Держземкадастру, але в іншому форматі
Следите за актуальными новостями в соцсетях SUD.UA

Нотаріусам відновлено доступ до відомостей Державного земельного кадастру, але в іншому форматі. Про це повідомив Держгеокадастр у відповідь на звернення Нотаріальної палати України.

«Судово-юридична газета» вже писала, що у зв’язку із набранням чинності 20 жовтня 2020 року Постанови Кабінету Міністрів України № 948 «Про затвердження Порядку проведення інвентаризації документації із землеустрою, внесення змін та визнання такими, що втратили чинність, деяких актів Кабінету Міністрів України», державне підприємство «Центр державного земельного кадастру», яке належить до сфери управління Держгеокадастру, припинило виконання зобов’язань за договором про надання послуг із підключення, технічного і технологічного супроводження доступу до відомостей Державного земельного кадастру, укладеним між приватними нотаріусами та адміністратором Державного земельного кадастру.

У відповідь на ці дії Нотаріальна палата України нагадала, що згідно зі статтею 46-1 Закону України «Про нотаріат» нотаріуси використовують відомості ДЗК при вчиненні нотаріальних дій.

«Відсутність доступу нотаріусів до ДЗК унеможливлює оформлення спадщини, договорів з нерухомістю та завдає значних матеріальних і моральних збитків як нотаріусам, так і громадянам та бізнесу, які стали заручниками цієї ситуації», - заявив президент НПУ Володимир Марченко, звертаючись до Держгеокадастру з вимогою вирішити цю проблему.

Держгеокадастр у своєму листі пояснив, що Постанова Кабінету Міністрів України № 948 приймалася на виконання Закону України від 5 грудня 2019 року №340-ІХ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії рейдерству».

Нотаріусів позбавили можливості надання відомостей з Державного земельного кадастру у формі витягу про земельну ділянку. Водночас, нотаріусам передбачено надання доступу до ДЗК через Публічну кадастрову карту, за умови ідентифікації особи з використанням кваліфікованого електронного підпису, що дає можливість перегляду відомостей про земельну ділянку шляхом зазначення її кадастрового номера.

Крім того, державне підприємство «Центр державного земельного кадастру» окремим листом повідомив, що нотаріуси, які мали доступ до ДЗК відповідно до старого Порядку, були перепідключені до ДЗК автоматично, без простою та без переподання заяв.

Нотаріусів також цікавило питання стосовно повернення коштів за послуги, які вони вже не отримають, адже за старим Порядком підключення до ДЗК здійснювалось на підставі відповідних договорів з ДП «Центр Державного земельного кадастру» і попередньої оплати за них.

«Наразі Центром ДЗК в індивідуальному порядку вирішується питання щодо відшкодування невикористаної частини коштів приватним нотаріусам, які звернулися з офіційними листами до Центру ДЗК стосовно повернення оплати послуг», - втішили нотаріусів посадовці Центру ДЗК.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб бути в курсі найважливіших подій.

XX съезд судей Украины – онлайн-трансляция – день первый
Telegram канал Sud.ua
XX съезд судей Украины – онлайн-трансляция – день первый
Главное о суде
Сегодня день рождения празднуют
  • Марина Гниличенко
    Марина Гниличенко
    суддя Київського районного суду м. Одеси
  • Віктор Панкулич
    Віктор Панкулич
    суддя Апеляційної палати Вищого антикорупційного суду