Уряд хоче примусити укладати трудові договори з фрілансерами: подано відповідний законопроект

12:12, 26 февраля 2021
Для легалізації роботи фрілансерів в уряді придумали трудовий договір з нефіксованим робочим часом.
Уряд хоче примусити укладати трудові договори з фрілансерами: подано відповідний законопроект

Верховна Рада отримала від Уряду проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо врегулювання деяких нестандартних форм зайнятості. Законопроект зареєстрований під № 5161 від 25.02.2021 та буде розглядатися Комітетом з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів.

Текст законопроекту на сайті ВР ще не оприлюднений, розробник проекту - Мінекономіки - повідомляє, що документом передбачається законодавче врегулювання взаємовідносин працівників та роботодавців у випадку, коли неможливо заздалегідь визначити види, обсяги та періоди виконання тієї чи іншої роботи, зокрема роботи фрілансерів.

Намір Мінекономіки зрозумілий – легалізувати роботу фрілансерів. Для цього пропонується доповнити Кодекс законів про працю статтею 21-1, щоб запровадити нову особливу форму трудового договору, а саме: трудового договору з нефіксованим робочим часом.

Відповідно до умов такого договору його сторони, за домовленістю, можуть визначати необхідність та час залучення працівника до роботи, її обсяг та режим виконання. При цьому оплата праці буде відбуватися виключно за фактично виконану роботу.

Водночас працівник, який працює за трудовим договором з нефіксованим робочим часом, зможе більш вільно планувати свою роботу, не прив'язуючись до одного роботодавця та робочого графіку підприємства, планувати свою діяльність залежно від поставлених йому завдань.

Автори законопроекту обіцяють, що працівник отримає всі права та гарантії, передбачені законодавством про працю, зокрема щодо належного режиму роботи, часу відпочинку, порядку прийняття на роботу та звільнення з неї, виплати заробітної плати.

Крім того, законопроектом передбачена гарантована мінімальна кількість оплачуваних годин на місяць.

Щоправда, законопроект не сподобався профспілкам. Останні відмовилися його погоджувати, оскільки не побачили в ньому соціальних гарантій. На їх погляд, законопроект не дає відповіді на те, яким чином будуть забезпечуватися базові соціальні гарантії (забезпечення лікарняними, відпустками, достатнім рівнем заробітної плати тощо), як це задекларовано у пояснювальній записці до нього, оскільки відсутні певні норми у статті, що регулює такий режим роботи, і механізм їх реалізації в частині настання страхового випадку, пов'язаного з тимчасовою непрацездатністю, нещасним випадком на виробництві, безробіттям, а також обчислення стажу роботи, який дає право працівнику на щорічну відпустку, та страхового стажу для призначення пенсії.

З первісною редакцією законопроекту, як його бачило Мінекономіки, ознайомитися можна в нашому слайдері:

Раніше Уряд подав законопроект про презумпцію трудових відносин.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб бути в курсі найважливіших подій.

Следите за самыми актуальными новостями в наших группах в Viber и Telegram.
Верховний Суд та єдність судової практики: які виникають труднощі, відео
Верховний Суд та єдність судової практики: які виникають труднощі, відео
Loading...
Сегодня день рождения празднуют
 • Руслан Ралець
  Руслан Ралець
  голова Дубенського міськрайонного суду Рівненської області
 • Владислав Дев’ятко
  Владислав Дев’ятко
  голова Оболонського районного суду міста Києва
 • Світлана Шевчук
  Світлана Шевчук
  суддя Вищого господарського суду України
 • Інна Берднік
  Інна Берднік
  суддя Касаційного господарського суду Верховного Суду
 • Ганна Сальнікова
  Ганна Сальнікова
  суддя Господарського суду Харківської області
загрузка...