Як раніше писала «Судово-юридична газета», працівники апаратів окремих судів отримала за лютий 2021 року заробітну плату у 400-500 грн.
Також ми оприлюднили дані стосовно середньомісячних зарплат у судах різних регіонів.
З цих даних випливає, що розподіл явно нерівномірний.
Народний депутат-член Комітету ВР з питань правової політики Роман Бабій розповів, чим завершилося обговорення проблем фінансування судів разом з ДСА та Мінфіном.
«В середу відбулося засідання робочої групи з питань фінансування судів. Були присутні представники судової гілки влади - ДСА, ВРП, Ради суддів України, представники Мінфіну, міжнародних організацій та народні депутати.
Очікувано займалися гасінням пожежі. Бо закінчується ще тільки другий місяць року, а в судової системи вже є проблеми з фінансуванням. За словами представників ВРП та Ради суддів, левова частка звернень, які їм надходять, стосуються недофінансування.
Мінфін вбачає корінь проблеми в тому, що ДСА неефективно розподіляє кошти між судами. ДСА, звісно ж, з цим не погоджуються, на їхню думку, виділеного державою бюджету недостатньо для повноцінного функціонування української судової системи. Як і в будь-якій складній ситуації, важко однозначно сказати, хто є правим. Особисто я бачу, що проблеми є з обох боків, і правда десь посередині.
Обговорення робочої групи зосередилося на тому, що поточну пожежу пропонується погасити за допомогою так званого “наближення” - закрити фінансові потреби першого кварталу 2021 року за рахунок обсягу коштів, який закладено на фінансування наступних кварталів.
Так само система працювала в минулому році і це призвело до серйозної кризи - в останні місяці року суди не могли розсилати сторонам повідомлення щодо судових процесів, не вистачило грошей на інтернет, комуналку, канцтовари та навіть на зарплати працівників судів. Схожу ситуацію маємо знову, у першому кварталі поточного року.
Мінфін віднісся до ініціативи “наближення” з певною недовірою, проте погодився з нею під зобов'язання переглянути справедливість розподілу коштів між судами. Так, "наближення" це найлегший та найшвидший шлях, але воно не вирішує проблему, а лише відстрочує її катастрофічні наслідки. Очевидно, що проблема потребує глибинного, системного вирішення. Над цим і буде працювати ця робоча група під головуванням колеги - Сергія Демченко.
Тож попереду нас чекає ретельна перевірка ефективності розподілу коштів, виділених на фінансування судової системи. Наприклад, чи є справедливим, що працівники судової охорони чи террапарату ДСА отримують вищу зарплатню, ніж працівники апарату судів.
Звісно, це дуже болюче питання, адже щоб комусь додати фінансування, його доведеться у когось забрати. Однак Мінфін готовий шукати додаткові джерела фінансування тільки після того, як всі можливі засоби оптимізації розподілу вже виділеного бюджету буде використано», - зазначив він.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб бути в курсі найважливіших подій.