Кібербезпека в Україні: що будуть захищати кібервійська

11:30, 12 ноября 2021
Народний депутат Олександр Федієнко пояснив, у чому полягає особливість об’єктів інформаційної інфраструктури, на варті яких мають бути кібервійська.
Кібербезпека в Україні: що будуть захищати кібервійська
Джерело фото: depositphotos
Следите за актуальными новостями в соцсетях SUD.UA

У серпні Президент України Володимир Зеленський своїм указом № 446/2021 увів у дію рішення Ради національної безпеки і оборони. Відповідно, в Україні мають створити кібервійська.

«Набирає сили тенденція зі створення кібервійськ, до завдань яких належить не лише забезпечення захисту критичної інформаційної інфраструктури від кібератак, а й проведення превентивних наступальних операцій у кіберпросторі…», - йдеться у рішенні РНБО.

В ефірі телеканалу «Рада» народний депутат Олександр Федієнко пояснив, у чому різниця між об’єктами критичної інфраструктури та об’єктами критичної інформаційної інфраструктури.

«Якщо ми кажемо, що об’єкт через вразливість може вплинути на країну або призвести до величезних втрат серед населення, то його буде віднесено до об’єкту критичної інфраструктури. Наприклад, атомна електростанція.  На рівні закону там будуть відповідні процеси.

Об’єкт критичної інформаційної інфраструктури – це електронні реєстри. У нашій країні понад 360 таких реєстрів. На жаль, вони не були віднесені до об’єктів критичної інфраструктури. Тепер це буде регламентуватися відповідним законом», - сказав депутат.

Раніше «Судово-юридична газета» писала, що за місяць на українські органи влади було здійснено понад 50 кібератак.

Підписуйтесь на наш telegram-канал t.me/sudua, на Youtube Право ТВ, а також на нашу сторінку у Facebook та в Instagram, щоб бути в курсі найважливіших подій.

XX съезд судей Украины – онлайн-трансляция – день первый
Telegram канал Sud.ua
XX съезд судей Украины – онлайн-трансляция – день первый
Главное о суде