Три доби не з’являлася на військову службу: суд ухвалив рішення щодо лейтенанта

14:10, 12 февраля 2019
Славутський суд ухвалив рішення стосовно військової, яка була відсутня на службі три доби.
Три доби не з’являлася на військову службу: суд ухвалив рішення щодо лейтенанта

Славутський міськрайонний суд визнав винною особу у вчиненні адміністративного правопорушення, відповідальність за яке передбачена частиною четвертою статті 172-11 КУпАП, і застосував щодо неї адміністративне стягнення у вигляді сплати на користь держави штрафу в розмірі ста сорока п’яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 2465 грн.

Як встановив суд, командир військової частини своїм наказом на підставі рішення військово-лікарської комісії звільнив лейтенанта від виконання службових обов’язків на 6 діб (з 19 грудня 2018 року) у зв’язку зі станом здоров’я. Утім, 26 грудня вона на службу не з’явилася, а повернулась на територію військової частини лише 29 грудня 2018 року.

Військовослужбовець в суді свою вину не визнала, пояснила, що після операції повернулася у військову частину, надавши командиру рапорт на відпустку строком 30 календарних днів, згідно з рекомендаціями військово-лікарської комісії (ВЛК). Дізнавшись, що командир його не погоджує, написала інший — на виїзд за межі гарнізону на 6 днів для проходження реабілітації під наглядом лікаря. Згодом їй повідомили,що відпустку командир дав, але не на 30, а на 6 днів. Не погодившись, лейтенант написала заяву до Військової служби правопорядку і, повідомивши, що лікуватиметься за місцем фактичного проживання, залишила військову частину.

Дослідивши матеріали справи, зокрема, довідку ВЛК, в якій вказано, що військовослужбовець потребує відпустки за станом здоров’я терміном 30 днів, її рапорт про надання дозволу на виїзд за межі гарнізону на 6 діб, наказ командира в/ч на підставі рапорту т.в.о. начальника медслужби та довідки ВЛК про звільнення від виконання обов’язків у зв’язку із хворобою на 6 діб, суд дійшов до висновку, що в діях лейтенанта є склад  адміністративного правопорушення, передбаченого частиною 4 статті 172-11 Кодексу про адміністративні правопорушення (Самовільне залишення військової частини або місця служби військовослужбовцем строкової служби, а також нез’явлення його вчасно без поважних причинна службу у разі звільнення з частини, призначення або переведення, нез’явлення з відрядження, відпустки або лікувального закладу тривалістю до 3 діб, вчинене в особливий період).

Доказів поважності відсутності на службі з 26 по 28 грудня 2018 року військовослужбовець та її захисник не надали.

Натомість суд погодився з їхніми доводами про те, що висновок військо-лікарської комісії є обов’язковим для реалізації. Разом з тим, в постанові зазначив, що правомірність дій командира військової частини не є предметом розгляду цієї справи.

«За таких обставин, вважаючи дії командира військової частини протиправними, С. повинна була діяти у межах чинного законодавства, при цьому не порушуючи сама вимог закону», — ідеться в постанові, яка ще може бути оскаржена до Хмельницького апеляційного суду.

Нагадаємо, раніше «Судово-юридична газета» повідомляла, що суддю із Запоріжжя відсторонили від здійснення правосуддя.

Також була інформація, що суд ухвалив рішення щодо дільничного поліцейського, який брав хабарі.

Следите за самыми актуальными новостями в наших группах в Viber и Telegram.
Податкові спори: погляд з Польщі
Loading...
Сегодня день рождения празднуют
 • Андрей Осаулов
  Андрей Осаулов
  судья Шевченковского районного суда Киева
 • Богдан Лозинский
  Богдан Лозинский
  судья Франковского районного суда Львова
 • Валерий Картере
  Валерий Картере
  судья Высшего  хозяйственного суда Украины