Межі перегляду рішень Вищої ради правосуддя у дисциплінарних справах потребують правової дискусії

08:55, 15 марта 2019
Відбулася зустріч членів ВРП з експертами Проекту Twinning «Посилення інституційного потенціалу Верховного Суду у сфері захисту прав людини на національному рівні».
Межі перегляду рішень Вищої ради правосуддя у дисциплінарних справах потребують правової дискусії

13 березня 2019 року відбулася зустріч у ВРП членів Вищої ради правосуддя  з експертами Проекту Twinning «Посилення інституційного потенціалу Верховного Суду у сфері захисту прав людини на національному рівні».

Під час зустрічі йшлося насамперед про ключові питання, що виникають у процесі реалізації функції Вищої ради правосуддя  з розгляду дисциплінарних проваджень стосовно суддів та у процесі процедури перегляду рішень у дисциплінарних справах.

На початку зустрічі Голова ВРП Ігор Бенедисюк розповів експертам про діяльність Дисциплінарних палат ВРП, зауваживши, що громадяни стали менше скаржитися на дії суддів. «Проте змушений констатувати, що переважна більшість скарг, які надходять  до ВРП, — це незгода особи із судовим рішенням», — сказав І.Бенедисюк, наголосивши, що такі скарги повертаються громадянам без розгляду, адже порушені у них питання можуть бути вирішені лише у процесі оскарження  судового рішення до суду вищої інстанції.

Учасники зустрічі обговорили коло питань, зокрема, чи не є дисциплінарна практика ВРП стримуючим фактором для суддів у процесі прийняття ними судових рішень, яким є обсяг повноважень ВРП як квазісудового органу, якими є межі перегляду Верховним Судом рішень Вищої ради правосуддя у дисциплінарних справах стосовно суддів, чи не призведе перегляд рішень ВРП по суті Верховним Судом до нівелювання ролі цього органу у дисциплінарному процесі, визначеної в процесі судової реформи, чи може бути за один і той самий проступок судді застосовано різні види відповідальності, як практика Дисциплінарних палат застосовується у навчальному процесі у Національній школі суддів України, чи можливо досягти єдиних підходів та критеріїв у застосуванні дисциплінарних стягнень тощо.

Було також наголошено, що ці та інші питання потребують подальшої правової дискусії за участю членів Ради, суддів Верховного Суду, правників та експертів.

Участь у зустрічі від ВРП взяли голова Ради Ігор Бенедисюк, заступник голови ВРП Вадим Беляневич, секретарі Дисциплінарних палат Тетяна Малашенкова та Валентин Шапран, члени Ради Наталя Волковицька, Олег Прудивус, Лариса Швецова, Наталія Краснощокова, від секретаріату ВРП — начальник відділу правового співробітництва Владислав Гуртенко та начальник управління інформації та забезпечення комунікаційної діяльності Оксана Лисенко.

Від Проекту Twinning участь у зустрічі взяли постійний радник Проекту, суддя Верховного Суду Латвійської Республіки Яутріте Брієде, експерти Віргіліус Валанчіус, суддя Європейського суду загальної юрисдикції, екс-президент Вищого адміністративного суду Литви Яніс Нейманіс, суддя Конституційного Суду Латвії, колишній член Дисциплінарної комісії суддів Латвії Рамунас Гадляускас, суддя Вищого адміністративного суду Литви, член Судової Ради та Суду честі Литви Ірена Куціна, заступник Державного секретаря з питань судової влади Міністерства юстиції Латвії. Від секретаріату Верховного Суду — Ліна Губар, партнер постійного радника Проекту Twinning, начальник відділу міжнародного правового співробітництва.

Як відомо, 15 березня 2019 року у Верховному Суді за підтримки Проекту Twinning «Посилення інституційної спроможності Верховного Суду у сфері захисту прав людини на національному рівні» у співпраці з Верховним Судом відбудеться професійне обговорення «Зв’язок принципу суддівської незалежності та принципу дисциплінарного провадження щодо судді: досвід країн Європи».

Нагадаємо, раніше «Судово-юридична газета» писала, що Вища рада правосуддя ухвалила рішення про відрядження десятьох суддів.

Повідомлялось також, що ВРП звільнила у відставку суддю Ленінського райсуду Миколаєва.

Следите за самыми актуальными новостями в наших группах в Viber и Telegram.
Андрій Богдан про зміни до КПК щодо прав адвокатів, слідчих та прокурорів
Loading...
Сегодня день рождения празднуют
 • Ирина Булгакова
  Ирина Булгакова
  судья Кассационного хозяйственного суда Верховного Суда
 • Лилия Катеринчук
  Лилия Катеринчук
  судья Кассационного хозяйственного суда Верховного Суда
 • Татьяна Войтенко
  Татьяна Войтенко
  судья Подольского районного суда Киева