У ДСА обговорили вдосконалення роботи Єдиного державного реєстру судових рішень

14:12, 27 января 2020
Експерти надали рекомендації щодо вдосконалення роботи реєстру.
У ДСА обговорили вдосконалення роботи Єдиного державного реєстру судових рішень
Следите за актуальными новостями в соцсетях SUD.UA

У п’ятницю, 24 січня, в Державній судовій адміністрації відбувся круглий стіл на тему «Відкриті судові дані: можливості, проблеми, перспективи», передає офіційний сайт ДП «ІСС».

Обговорення можливостей використання відкритих судових даних було організовано Державною судовою адміністрацією України та Українським центром суспільних даних.

У колі експертів були підняті питання перспектив та надані рекомендації щодо вдосконалення роботи Єдиного державного реєстру судових рішень. Це автоматизована система збирання, зберігання, захисту, обліку, пошуку та надання електронних копій судових рішень. До Реєстру вносяться усі рішення судів України у цивільних, адміністративних, господарських справах, справах про адміністративні правопорушення та кримінальних провадженнях.

 

Наразі Єдиний державний реєстр судових рішень є чи не найбільш соціально затребуваним ресурсом з досить широкою аудиторією. Це і судді, і працівники апаратів судів, юридичні та фізичні особи, державні установи. Велику зацікавленість у роботі ЄДРСР виявляють також різноманітні громадські організації. На основі відкритих даних Реєстру вони готують свою аналітику та статистику змін, що відбуваються у судовій гілці влади в Україні.

«База вже містить більше 85 млн судових рішень. І ця кількість постійно збільшується. На сьогодні, щодня надходить близько 200 000 запитів та переглядається більше 500 000 документів. Одномоментно надходить більше 7000 запитів. У зв’язку зі значим навантаженням система може не працювати досконало. Але ДП «ІСС», як адміністратор Реєстру, та Державна судова адміністрація України, як держателі Реєстру, постійно працюють над модернізацією матеріально-технічної бази та поліпшенням роботи ЄДРСР», — зазначив гендиректор Державного підприємства «Інформаційні судові системи» Олег Тертичний.

У підсумку круглого столу представники профільних установ, міжнародних організацій, громадських організацій та ініціатив домовилися про подальшу співпрацю.

Раніше «Судово-юридична газета» писала, що закупівля обладнання для ЄСІТС заблокована.

Також ми повідомляли, що виявлено внаслідок аудиту впровадження електронного суду та ЄСІТС.

Додамо, Huawei Україна долучиться до розробки технічного завдання нової концепції ЄСІТС.

XX съезд судей Украины – онлайн-трансляция – день первый
Telegram канал Sud.ua
XX съезд судей Украины – онлайн-трансляция – день первый
Главное о суде