Підозрюваний, обвинувачений, засуджений не мають права відмовитися від апеляційної чи касаційної скарги захисника: постанова ВС

14:19, 29 марта 2021
У разі незгоди підозрюваного, обвинуваченого чи засудженого з апеляційною чи касаційною скаргою захисника вони мають право заявити про це до або під час судового засідання, і суд має право врахувати їхню позицію під час вирішення скарги.
Підозрюваний, обвинувачений, засуджений не мають права відмовитися від апеляційної чи касаційної скарги захисника: постанова ВС
Следите за актуальными новостями в соцсетях SUD.UA

Відповідно до приписів п. 1 ч. 1 ст. 393 та п. 1 ч. 1 ст. 425 КПК України апеляційну та касаційну скаргу на судові рішення має право подати, зокрема, захисник – у частині, що стосується інтересів обвинуваченого, засудженого, передає офіційний сайт ВС.

Згідно з положеннями статей 403, 432 КПК України особа, яка подала апеляційну чи касаційну скаргу, має право відмовитися від неї до закінчення апеляційного чи касаційного розгляду.

Отже, право відмови від апеляційної чи касаційної скарги захисника, поданої в інтересах підозрюваного, обвинуваченого чи засудженого, належить виключно тій особі, яка її подала, тобто захиснику.

Підозрюваний, обвинувачений, засуджений не мають права відмовитися від апеляційної чи касаційної скарги захисника.

У разі незгоди підозрюваного, обвинуваченого чи засудженого з апеляційною чи касаційною скаргою захисника (обґрунтуванням, мотивами, вимогами скарги тощо) вони мають право заявити про це до або під час судового засідання, і суд має право врахувати їхню позицію під час вирішення скарги.

Такий висновок зробила об’єднана палата Касаційного кримінального суду у складі Верховного Суду, залишивши касаційні скарги засудженого (він порушив правила безпеки дорожнього руху, що спричинило смерть пасажира автомобіля) та його захисника без задоволення. Зокрема, у касаційній скарзі засуджений висловив недовіру адвокату, зазначив про неефективність захисту нею його інтересів на стадії апеляційного провадження, просив не розглядати її касаційну скаргу, яку було подано без його попередньої згоди.

Постанова ОП ККС ВС у справі № 481/1754/18 (провадження № 51-1579кмо20).

Раніше «Судово-юридична газета» писала, в якому випадку позовна вимога не розглядається як спосіб захисту: думка ВП ВС.

Раніше КГС пояснив, що має здійснити господарський суд у вирішенні питання про забезпечення позову.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал та на Twitter, щоб бути в курсі найважливіших подій.

XX съезд судей Украины – онлайн-трансляция – день первый
Telegram канал Sud.ua
XX съезд судей Украины – онлайн-трансляция – день первый
Главное о суде