Як проводиться повірка квартирних лічильників: роз’яснення Держпродспоживслужби

12:15, 18 ноября 2019
Держпродспоживслужба надала роз'яснення щодо періодичної повірки квартирних лічильників, які є власністю фізосіб.
Як проводиться повірка квартирних лічильників: роз’яснення Держпродспоживслужби
Следите за актуальными новостями в соцсетях SUD.UA

Державна служба України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів роз’яснила, як проводиться повірка квартирних лічильників, які є власністю фізичних осіб. Про це повідомляє прес-центр Держпродспоживслужби, передає Дебет-Кредит.

Так, відносини, що виникають в процесі провадження метрологічної діяльності, регулюються Законом України «Про метрологію та метрологічну діяльність».

Відповідно до ч. 1 ст. 17 Закону про метрологію законодавчо регульовані засоби вимірювальної техніки, що перебувають в експлуатації, підлягають періодичній повірці та повірці після ремонту.

Перелік категорій законодавчо регульованих ЗВТ, що підлягають періодичній повірці, затверджено постановою КМУ від 04.06.2015 р. №374.

До переліку, зокрема, належать:

  • лічильники води;
  • лічильники активної (класи точності 0,01-2,0) та реактивної (класи точності 0,01-3,0) електроенергії;
  • лічильники газу та пристрої перетворення об’єму (використовуються для проведення розрахунків за поставлений та/або спожитий природний газ);
  • теплолічильники та теплообчислювачі.

При цьому повинні дотримуватись міжповірочні інтервали законодавчо регульованих ЗВТ, що перебувають в експлуатації, затверджені наказом Мінекономрозвитку від 13.10.2016 р. №1747.

Так, відповідно до затверджених міжповірочних інтервалів:

  • для лічильників води та теплолічильників установлено міжповірочний інтервал 4 роки;
  • для лічильників газу та пристроїв перетворення об’єму (використовуються для проведення розрахунків за поставлений та/або спожитий природний газ) класу 1,0 установлено міжповірочний інтервал 2 роки; класу 1,5 – 8 років;
  • для лічильників активної електроенергії електромеханічних однофазних (класи точності 0,5–2,0 і А, В) установлено міжповірочний інтервал 8 (16) років; лічильників активної та реактивної електроенергії статичних однофазних (класи точності 0,2S-3,0 і А, В, С) – 6 (16) років; лічильників активної та реактивної електроенергії електромеханічних трифазних (класи точності 0,5-,0 і А, В) – 4 (10) років; лічильників активної та реактивної електроенергії статичних трифазних (класи точності 0,2S-3,0 і А, В, С) – 6 (10) років; лічильників активної та реактивної електроенергії (класи точності 0,01-0,1) – 1 рік.

Слід зазначити, що з набранням чинності Закону про комерційний облік змінено підходи до обліку комунальних послуг, а також встановлення та обслуговування засобів обліку води та теплової енергії.

Зокрема, законами України «Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання» та «Про житлово-комунальні послуги» було внесено зміни до ст. 17 Закону про метрологію та виключено вимогу щодо здійснення періодичної повірки, обслуговування та ремонту (у тому числі демонтажу, транспортування та монтажу) ЗВТ (результати вимірювань яких використовуються для здійснення розрахунків за спожиті для побутових потреб теплову енергію і воду), що є власністю фізичних осіб, за рахунок суб’єктів господарювання, що надають послуги з тепло- і водопостачання.

Відповідно до ч. 4 ст. 17 Закону про метрологію періодична повірка, обслуговування та ремонт (у тому числі демонтаж, транспортування і монтаж) вузлів обліку, що забезпечують індивідуальний облік споживання теплової енергії та води в квартирах будинку, здійснюються за рахунок власників таких вузлів обліку, якщо інше не встановлено договором, а у разі укладення співвласниками багатоквартирного будинку індивідуальних договорів про надання відповідної комунальної послуги періодична повірка, обслуговування та ремонт (у тому числі демонтаж, транспортування і монтаж) таких вузлів обліку забезпечуються виконавцем комунальної послуги за рахунок плати за абонентське обслуговування, встановленої відповідно до Закону України «Про житлово-комунальні послуги».

Разом з тим, періодична повірка, обслуговування та ремонт ЗВТ (результати вимірювань яких використовуються для здійснення розрахунків за спожиті для побутових потреб електричну енергію і газ), що є власністю фізичних осіб, спільною власністю співвласників багатоквартирного будинку, здійснюються за рахунок суб’єктів господарювання, що надають послуги з електро- і газопостачання.

Періодична повірка ЗВТ (результати вимірювань яких використовуються для здійснення розрахунків за спожиті електричну енергію і газ) проводиться за рахунок тарифів на електро- і газопостачання.

Так, відповідно до ч. 5 ст. 17 Закону про метрологію повірка законодавчо регульованих ЗВТ, що перебувають в експлуатації, проводиться:

  • науковими метрологічними центрами, які мають міжнародно визнані калібрувальні та вимірювальні можливості за відповідними видами та підвидами вимірювань, та/або із застосуванням національних еталонів;
  • науковими метрологічними центрами, метрологічними центрами та повірочними лабораторіями, уповноваженими на проведення повірки відповідних засобів.

Раніше «Судово-юридична газета» писала, що в Києві планують скасувати плату за лічильники окремим платежем.

Також відомо, що комунальні послуги не мають права відключити за борги.

До того ж, ми писали, чому затримаується початок опалювального сезону в Києві.

XX съезд судей Украины – онлайн-трансляция – день первый
Telegram канал Sud.ua
XX съезд судей Украины – онлайн-трансляция – день первый
Главное о суде
Сегодня день рождения празднуют
  • Марина Гниличенко
    Марина Гниличенко
    суддя Київського районного суду м. Одеси
  • Віктор Панкулич
    Віктор Панкулич
    суддя Апеляційної палати Вищого антикорупційного суду