Як стягується заборгованість з ЄСВ: роз’яснення податкової

11:35, 28 октября 2020
Податківці розповіли про порядок стягнення заборгованості з ЄСВ.
Як стягується заборгованість з ЄСВ: роз’яснення податкової

ДПС у Луганській області повідомила про зміни, які були внесені до Інструкції про порядок нарахування і сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування», затвердженої наказом МФУ від 20.04.2015 р. №449.

Так, уточнено порядок стягнення заборгованості з платників. Відтепер, якщо за даними документальних перевірок буде донараховано ЄСВ, то контролюючий орган прийматиме вимогу про сплату боргу (недоїмки) не протягом 10, а протягом 15 робочих днів із дня, що настає за днем вручення платнику акта перевірки.

При цьому в розділи VI та VII Інструкції №449 внесено уточнення, що вимогу про сплату боргу (недоїмки) з єдиного внеску, виставлену за результатами документальної перевірки, надсилають (вручають) платнику в порядку, визначеному ст. 42 ПКУ.

Така норма існує в ст. 25 Закону про ЄСВ з 1 липня 2020 року. Але на неї варто звернути увагу! Адже поточна редакція ст. 42 ПКУ вже передбачає можливість надсилати такі вимоги в електронній формі, проте на практиці це поки що не працює.

Якщо платник ЄСВ на кінець календарного місяця має недоїмку зі сплати внеску або борги зі сплати фінансових санкцій, то вимогу про сплату боргу (недоїмки) буде надіслано (вручено) платнику ЄСВ не протягом 10, а протягом 20 робочих днів, що настають за календарним місяцем, у якому виникла, зросла або частково зменшилась сума недоїмки зі сплати ЄСВ або заборгованості зі сплати фінансових санкцій.

Ще одне уточнення стосується сум недоїмки. Раніше існувала така норма: коли застосовували штрафи щодо недоїмки, ухвалювали одне рішення на всю суму сплаченої (погашеної) недоїмки незалежно від періодів та кількості випадків сплати за зазначені періоди. Тепер у разі застосування штрафів за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску буде також ухвалено одне рішення на всю суму сплаченої (погашеної) недоїмки незалежно від періодів та кількості випадків сплати за зазначені періоди, однак при цьому відповідно до абз. 5 пп. 2 п. 2 розд. VII Інструкції №449 недоїмка за кожен такий період має бути повністю сплачена (погашена).

Але тут зрозуміло, що сплата штрафу та пені не звільняє платника від обов’язку сплатити борг (недоїмку) з ЄСВ.

Раніше «Судово-юридична газета» писала, що податкова служба автоматизувала повідомлення підприємців про сплату за ліцензію

Додамо, як отримати податкову знижку.

Також відомо, як правильно заповнювати платіжки на сплату податків.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб бути в курсі найважливіших подій.

Следите за самыми актуальными новостями в наших группах в Viber и Telegram.
Министр финансов Сергей Марченко: бюджет у судов достаточный, и денег на зарплату аппарата хватает
Министр финансов Сергей Марченко: бюджет у судов достаточный, и денег на зарплату аппарата хватает
Loading...
Сегодня день рождения празднуют
 • Богдан Львов
  Богдан Львов
  заступник голови Верховного Суду, голова Касаційного господарського суду у складі Верховного Суду
 • Тетяна Кудрявцева
  Тетяна Кудрявцева
  суддя Бабушкінського районного суду м. Дніпропетровська
 • Володимир Погребняк
  Володимир Погребняк
  суддя Касаційного господарського суду у складі Верховного Суду
 • Наталія Богацька
  Наталія Богацька
  голова Південно-західного апеляційного господарського суду
загрузка...