Що робити у разі втрати чи пошкодження свідоцтва про народження, шлюб або смерть

19:00, 30 марта 2021
Мін’юст роз’яснив, що робити, якщо у вас викрали, ви загубили чи пошкодили свідоцтво про державну реєстрацію акта цивільного стану.
Що робити у разі втрати чи пошкодження свідоцтва про народження, шлюб або смерть
Следите за актуальными новостями в соцсетях SUD.UA

Якщо у вас викрали, ви загубили чи пошкодили свідоцтво про державну реєстрацію акта цивільного стану, для його відновлення необхідно звернутися із відповідною заявою до будь-якого відділу ДРАЦС України. Про це повідомляє пресслужба Міністерства юстиції.

Що потрібно знати для відновлення документів?

Повторна видача свідоцтва здійснюється за заявою особи, щодо якої складено запис, батьків, усиновлювачів, опікунів, піклувальників, представника закладу охорони здоров’я, навчального або іншого дитячого закладу, де постійно перебуває дитина, органу опіки та піклування.

Також свідоцтва про державну реєстрацію актів цивільного стану можуть повторно видаватись представнику особи – у разі документального підтвердження його повноважень (за довіреністю).

Повторна видача свідоцтв про державну реєстрацію актів цивільного стану здійснюється відділом ДРАЦС незалежно від місця державної реєстрації акта цивільного стану та місця проживання заявника.

Свідоцтва про народження дітей повторно видаються їх батькам і усиновителям незалежно від віку дитини. Якщо особа позбавлена батьківських прав, свідоцтва про народження дітей повторно не видаються.

«Акцентуємо увагу: після припинення шлюбу внаслідок його розірвання в суді актові записи не складаються і свідоцтва не видаються. У таких випадках на письмове прохання заявника відділ ДРАЦС видає витяг з Державного реєстру актів цивільного стану громадян про шлюб щодо підтвердження дошлюбного прізвища», — йдеться у повідомленні.

Свідоцтво про смерть повторно видається другому з подружжя та близьким родичам померлого, особі, яка є спадкоємцем за законом або заповітом та представникові органу опіки і піклування у разі виконання ним повноважень з опіки та піклування стосовно осіб, які мають право на отримання такого свідоцтва.

 Документи, які необхідно пред’явити для повторної видачі свідоцтва:

  • паспорт громадянина України або паспортний документ, що посвідчує особу заявника;
  • документи, що підтверджують родинні стосунки між заявником та особою, щодо якої складено актовий запис.

Повторне свідоцтво видається відділами ДРАЦС при особистому зверненні того самого дня за пред'явленням особою паспорта або паспортного документа, а на письмові запити громадян про видачу повторних свідоцтв відповідь надсилається протягом 15 днів.

Раніше «Судово-юридична газета» писала, що Мін’юст сказав адвокатам, щоб вони не писали до нього запити про нерухомість.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал та на Twitter, щоб бути в курсі найважливіших подій.

Нестандартный подход к разделу имущества и получению алиментов при разводе – прямой эфир
Telegram канал Sud.ua
Нестандартный подход к разделу имущества и получению алиментов при разводе – прямой эфир
Главное о суде
Сегодня день рождения празднуют
  • Інна Вітюк
    Інна Вітюк
    суддя Хмельницького апеляційного суду
  • Олексій Огурцов
    Олексій Огурцов
    суддя Окружного адміністративного суду міста Києва
  • Андрій Федорчук
    Андрій Федорчук
    суддя Окружного адміністративного суду міста Києва
  • Наталія Шевченко
    Наталія Шевченко
    суддя Окружного адміністративного суду міста Києва