Суддя Верховного суду США відхилив позов щодо конфіденційності, поданий столичним округом Колумбія до компанії Meta. Гіганта соцмереж звинувачували в обмані споживачів та неналежному порядку передачі персональних даних користувачів третім особам, включаючи британську компанію Cambridge Analytica, передає nytimes.com.
У мотивувальній частині суддя Моріс Росс заявив, що політика конфіденційності Facebook чітко розкриває механізми отримання даних третіми сторонами таким чином, що «розумний споживач не міг бути введений в оману» відповідно до закону про захист прав споживачів, який діє в окрузі. Позов подав у 2018 році Карл Расін, який на той момент обіймав посаду генпрокурора округу Колумбія — причиною став скандал з компанією Cambridge Analytica, яка отримала персональні дані десятків мільйонів користувачів Facebook без їхньої згоди, у тому числі мешканців округу Колумбія.
Суддя Росс заявив, що у Facebook не тільки належним чином поінформували користувачів про механізми передачі даних третім особам, а й надала інструкції, які обмежують таку передачу. Він додав, що адміністрація соцмережі зробила адекватні кроки для розслідування інциденту з Cambridge Analytica і надала користувачам необхідну інформацію після того, як інцидент був оприлюднений.
«Хоч округ може не погодитися з підходом Facebook до ситуації, відсутні правові підстави, які б вимагали від Facebook інших дій. Facebook не вводила споживачів в оману щодо їхніх дій у відповідь по Cambridge Analytica», — підсумував суддя Росс.
Підписуйтесь на наш telegram-канал t.me/sudua та на Twitter, а також на нашу сторінку у Facebook та в Instagram, щоб бути в курсі найважливіших подій.